علم و پژوهش نقش بسزایی در پیشرفت علمی ایفا می کنند

کد مطلب: 93583  |  تاريخ: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۵:۰۲


مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی؛

علم و پژوهش نقش بسزایی در پیشرفت علمی ایفا می کنند

سرهنگ بشیر یوسفی، مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های ۷ گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سرهنگ بشیر یوسفی، مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های 7 گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

وی افزود: توجه به جایگاه علم در جامعه و شرکت بسیجیان در عرصه‌های علمی باعث رونق کشور در همه عرصه‌ها و عدم وابستگی به بیگانگان می‌شود و پایگاه‌های علمی باید بستر علمی را برای رشد نخبگان علمی فراهم سازند.

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی با بیان اینکه اولین کسانی که باید به ندای رهبر لبیک بگویند بسیجیان هستند گفت: باتوجه‌به حمایت مقام عظمای ولایت از علم و جامعه نخبگان لازم است بسیجیان که سربازان حریم ولایت هستند به خواسته ولی‌امر خود لبیک گفته و در این عرصه گام بردارند و نقش اصلی خود را ایفا کنند.

وی افزود: برای رسیدن به قله موفقیت داشتن اعتمادبه‌نفس بالاست و اگر بسیجیان اعتماد به نفس لازم را داشته باشند وشعار ما می‌توانیم را باور داشته باشند یقیناً قله‌های بزرگ افتخار در عرصه علم فتح خواهند کرد و کشور را از وابستگی نجات می‌دهند.

یوسفی با اشاره به نقش توسعه علمی جوانان تصریح کرد: اگر جوانان انقلابی و بسیجی بتوانند در حوزه علم و دانش موفق شوند نخواهند گذاشت مدیریت این نظام اسلامی و انقلابی به دست نااهلان بیفتد و مدیران علمی بسیج باید دراسرع‌وقت جوانان نخبه و مخترع شناسایی و سازماندهی نموده و برای به ثمر نشستن ایده‌های آنها از هیچ حمایتی کوتاهی نکنند.

 

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/93583/علم و پژوهش نقش بسزایی در پیشرفت علمی ایفا می کنند

چاپ خبر