​ساخت ماشین باگی دست ساز با استفاده از موتور هوندا / علم و تجربه دو مولفه مهم در موفقیت

کد مطلب: 93615  |  تاريخ: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۰:۴۵


گفتگو با نخبه میانسالی که ادوات کشاورزی می سازد

​ساخت ماشین باگی دست ساز با استفاده از موتور هوندا / علم و تجربه دو مولفه مهم در موفقیت

​غلامی با اشاره ساخت ماشین باگی دست سازبرای زمین های کشاورزی با موتور هندا می گوید: حداقل هزینه برای ساخت این ماشین ۳ میلیون تومان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، مهم نیست چند سالت باشد مهم آن است که بتوانی از همه توانت برای رسیدن به اهداف بلند وآینده ای روشن استفاده کنی.

"ناصر غلامی"در سن بازنشستگی درمجموعه درمانگاه شهدای بیرجند است وی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی می گویدکه آشنایی کامل با کشاورزی و ادوات آن دارد و مدتی است برای بهتر انجام کشاورزی دست به اختراعات زیادی در این زمینه رده است.

او با استفاده از موتور ایژ و لوازم پراید تونسته است بابری اختراع کند که کارایی آن در صنعت کشاورزی است و حالا با تلاش و نبوغش می خواهد تیلر شخم زن زمین کشاورزی درست کند تا بتواند هم کمک به زمین کشاورزی خودش باشد و هم آن را به مرحله تجاری سازی برساند.

علم روز و تجربه گذشته را دو مولفه مهم

غلامی علم روز و تجربه گذشته را دو مولفه مهم در زندگی شخصی خود می داند و می افزاید: خودروی دونفره ساخته است که می تواند در تفرجگاه های ساحلی و غیر ساحلی، جنگلها از آن استفاده شود.

این مبتکر میانسال گیره دست ساز را از دیگر اختراعاتش نام می بردو می افزاید: این گیره برای گرفتن اجسام جوشکاری و تعمیرات خودرو به کار می رود.

ادواتی که ساخته ام نسبت به بازار خیلی مقرون به صرفه است

اوهدف از اختراعتش را آسان شدن کارهای کشاورزی می داند و می گوید: ادواتی که ساخته ام نسبت به بازار خیلی مقرون به صرفه است و کشاورز با هزینه های خیلی پایین تر می توان این ادوات را بخرد.

این نخبه بیرجندی با اشاره به اینکه محصولات داخلی خیلی مقرون به صرفه تر نسبه به محصولات خارجی برای مصرف کننددارد عنوان می کند: ماشین باگی دست سازبرای زمین های کشاورزی از دیگر محصولات من است که میخواهم با موتور هندا بسازم.

او حداقل هزینه برای ساخت این ماشین را 3 میلیون تومان عنوان می کند و می افزاید: اگر حمایت های لازم توسط مسئولین و مشتری باشد این ماشین به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.

متاسفانه اکثر محصولات خارجی اگر دچار مشکل شوند

غلامی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از کالاهای داخلی می افزاید، ادوات کشاورزی که ساخته ام نمونه خارجی آن وجود دارد که کشاورز می تواند از بازار تهیه کند اما قیمت تمام شده آن نسبت به داخلی چندین برابر می باشد.

او ادامه می دهد: متاسفانه اکثر محصولات خارجی اگر دچار مشکل شوند نمونه آن در بازار وجود ندارد واین به ضرر مصرف کننده است.

غلامی داشتن اطلاعات علمی به روز را برای رسیدن به اهدافش عنوان می کند و میگوید: رهبر معظم انقلاب چندین سال است که تاکید بر علم نوین و توان داخلی دارند لذا ما باید گوش به فرمان ایشان در همه زمینه ها باشیم.

وی در پایان می گوید: برای داشتن یک جامعه پویا و علمی باید تلاش کرد لذا جوانان باید همه توان خود را در همه زمینه ها بخصوص عرصه علم به کار ببندند.

 

 


http://stnews.ir/content/news/93615/​ساخت ماشین باگی دست ساز با استفاده از موتور هوندا / علم و تجربه دو مولفه مهم در موفقیت

چاپ خبر