کنترل ترافیک به کمک تابلوهای VMS هوشمند ایرانی امکان پذیر شد

کد مطلب: 93641  |  تاريخ: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۶:۵۰


علم و فناوری گزارش می دهد؛

کنترل ترافیک به کمک تابلوهای VMS هوشمند ایرانی امکان پذیر شد

۳ شرکت دانش‌بنیان به حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها ورود کردند تا فناوری‌های کاربردی آن را بومی‌سازی کنند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری - امروز ترافیک جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی شهری است. گره‌های کوری که کلافه‌کننده و ملال‌آورند و گاهی مسیری کوتاه را برای رانندگان و مسافرانش طولانی و کشدار می‌کنند. اما بعضاً این ترافیک‌های شهری به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها و نبود علائم درست راهنمایی و رانندگی بروز می‌کند. اتفاقی که تنها با استفاده از برخی تابلوها و علائم راهنمایی قابل رفع و رجوع هستند.

مثلاً تابلو پیام متغیر vms که وسیله‌ای است برای کنترل ترافیک و نمایش پیام، یکی از این ابزارهای کاربردی در این حوزه است. این تابلوها و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها یکی از وسایلی است که با تلاش ۳ شرکت دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده و در اختیار صنایع قرار گرفته است.

این محصولات با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بازار رسیده‌اند. ابزاری که برای کنترل ترافیک و تسهیل ترددهای شهری تولید بومی شده‌اند.

طراحی سامانه بی‌سیم اطلاع‌رسانی

متخصصان شرکت دانش بنیانی با به کارگیری فناوری روز دنیا و ترکیب آن با دانش و توانمندی‌های بومی اقدام به تولید سیستم‌های نوآورانه نمایشی و سامانه‌های شبیه‌سازی در حوزه‌هایی همچون دفاع و امنیت، صنایع تولیدی و توزیعی، حمل‌ونقل و ترافیک، کنترل و مانیتورینگ، تبلیغات و بازاریابی، رسانه و رادیو تلویزیون، معماری و هنر دیجیتال، بازی و سرگرمی، آموزش و پژوهش و غیره کرده‌اند.

سامانه بی‌سیم infotainment محصول این شرکت دانش‌بنیان است. این سامانه در بستر Wi-Fi قابلیت پخش فیلم، موسیقی، کانال‌های تلویزیون، خبرهای برگزیده و هرگونه محتوای سازمانی را بر روی تلفن همراه، تبلت و بقیه تجهیزات دارای این فناوری را فراهم می‌کند . این سامانه علاوه بر فراهم کردن محیطی برای سرگرمی و اطلاع‌رسانی کاربران، بستر تبلیغات متنی و ویدئویی را برای شرکت‌های تبلیغاتی مهیا کرده است.

کنترل اتوماسیون ناوگان‌های حمل‌ونقل جاده‌ای و درون‌شهری

یک شرکت دیگر از سال ۷۸ تأسیس شد و طراحی و تولید محصولات متنوعی را در زمینه الکترونیک، کامپیوتر در دستور کار خود قرار داد. ازجمله محصولات تولیدی این شرکت می‌توان به، سیستم‌های مبتنی بر AVL اشاره کرد. موقعیت‌یاب اتوماتیک وسیله نقلیه (AVL)، دستگاهی است که از سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) استفاده می‌کند تا شرکت‌ها یا سازمان‌ها بتوانند از طریق اینترنت، از راه دور مکان وسیله نقلیه مورد نظر خود را ردیابی کنند. این وسایل ترکیبی از فناوری GPS، ارتباطات تلفن همراه، نقشه‌برداری خیابان و یک رابط کاربری بصری است

.

سیستم‌های مرتبط با مکان‌یابی و کنترل و اتوماسیون ناوگان‌های حمل‌ونقل جاده‌ای و درون‌شهری هم محصولات دیگر شرکت است. این مجموعه ابزارهایی هوشمند در حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها طراحی و تولید کرده و بازار این حوزه فناورانه را ارتقا داده است.

بازی در زمین فناوری‌های هوشمند

شرکت دیگری نیز با اتکا به توان متخصصان داخلی به این حوزه ورود کرده است و نقش تأثیرگذاری در ارتقای فناوری‌های حوزه سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک داشته است.

این شرکت هم با تولید محصولاتی در حوزه تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند تولید کرده است. محصولاتی فناورانه که در اختیار نهادها و مراکز متقاضی قرار دارد.

انتهای پیام /


http://stnews.ir/content/news/93641/کنترل ترافیک به کمک تابلوهای VMS هوشمند ایرانی امکان پذیر شد

چاپ خبر