ساخت سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب توسط مخترع یزدی

کد مطلب: 93662  |  تاريخ: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۶:۳۵


ساخت سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب توسط مخترع یزدی

میرجلیلی مخترع یزدی موفق به ساخت "سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب" شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمد هادی میرجلیلی در سال ۱۳۶۵ در شهر شاهدیه یزد متولد شد. دوران دبستان، راهنمایی و دبیرستان خود را در مدارس شاهدیه گذراند. میرجلیلی مدرک دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکاترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اخذ کرد.

وی  از همان اوایل حضور در دانشگاه آزاد یزد با تیم های رباتیک این دانشگاه همکاری داشت. میرجلیلی صاحب دو اختراع دستگاه ارت مصنوعی و سنسور تشخيص نشت ولتاژ در آب و مجری و همکار چندین طرح پژوهشی و نیز چندین مقام بین المللی مسابقات روبوکاپ آزاد ایران در رشته لیگ ربات امدادگر واقعی، برگزیده دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی و... است. وی در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری هوش مصنوعی، رباتیک و مدرس دانشگاه می باشد.

این جوان مخترع یزدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار داشت: سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب دستگاهی است که می تواند در تمامی تجهیزات برقی که با آب در تماس هستند و  بیم آن می رود که آب به درون تجهیزات نشت کند، کاربرد دارد.

وی افزود: درصورتی که آب برق دار شود، آنتن ورودی (میلۀ حس گر درون آب) که به صورت دائم در آب می باشد. سريعاً فرمان قطع برق كليه تجهيزات درون آب را صادر مي کند. همچنین به دليل افزايش ضريب ايمني دستگاه بر روي حالت قطع باقي مي ماند و با آلارم صوتي و فلاشر وضعيت خطا را اعلام مي کند. نهایتاً اين دستگاه زماني فرمان وصل را صادر مي كند كه مشکل برطرف شده باشد.

میرجلیلی اظهار کرد: جلوگيري از برق گرفتگي افراد در برابر نشت ولتاژ به درون آب، جلوگيري از سوختن تجهيزات برقي كه آب به درون آن ها نشت كرده، افزايش ضريب ايمني استخرهاي آب، قابلیت استفاده در استخرهاي ماهي جهت جلوگيري از مرگ و مير ماهي ها در برابر نشت ولتاژ به آب استخر و قابل استفاده در تصفيه خانه ها و مخازن و كارخانه ها از جمله مزایا و کاربردهای این سنسور است.


http://stnews.ir/content/news/93662/ ساخت سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب توسط مخترع یزدی

چاپ خبر