۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

کد مطلب: 94646  |  تاريخ: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۷:۵۸


در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

دکتر علی رضاخانی رئیس سازمان بسیج علمی، فناوری و پژوهشی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵۰ طرح کشوری ۹ طرح برای استان زنجان بود گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون، لایت برد، دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک و مرکز پژوهشی شهید شهریاری در بخش های مختلف رتبه های برتر شدند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان دکتر رضاخانی در گفتگویی با اشاره به اینکه جشنواره جهادگران علم و فناوری هرساله آذر ماه در مراکز استان ها برگزار می‌شود اظهار کرد: جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری هر ساله در دهه فجر در تهران برگزار می‌شود و در آن نمایشگاهی از دستاوردهای بسیجیان نخبه کل کشور جمع آوری و به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره جهادگران علم و فناوری

دکتر رضاخانی با اشاره به اینکه جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف به نمایش گذاشتن ابتکارات و اختراعات بسیجیان، تقدیر از برترین‌های علمی و فناوری بسیج و الگو سازی صورت می گیرد گفت: طرح های منتخب استانی جشنواره جهادگران به تهران ارسال می‌شود تا در دهه فجر در جشنواره کشوری شرکت کنند و خود را در فضای کشوری محک بزنند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان با بیان اینکه سال جاری جشنواره جهادگران علم و فناوری زنجان با ۲۰ طرح به کار خود پایان داد ابراز کرد: ما هر ۲۰ طرح را به تهران ارسال کردیم که نهایتا ۹ طرح مورد قبول واقع شد که از مجموع ۱۵۰ طرح کل کشور ۹ عدد برای زنجان بود.

وی افزود: دکتر رحیمی رییس سازمان بسیج علمی و پژوهشی از طرح‌های استان زنجان به شدت استقبال کرده و کیفیت آنها را بالا دانست اما ظرفیت و محدودیت مکانی جشنواره سبب شد تا فقط نه طرح در جشنواره ملی شرکت کند.

دکتر رضاخانی با بیان اینکه جشنواره ملی جهادگران در سه روز و در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه برگزار شد اظهار کرد: از این جشنواره سردار سلامی، سردار سلیمانی، نمایندگان ستادکل نیروهای مسلح، بنیاد تعاونی مسکن بسیج، قرارگاه خاتم الانبیا و بخش های خصوصی بازدید کردند که برای زنجان بسیار پر برکت بود.

رضاخانی به فروش دو مورد از طرح ها در حاشیه جشنواره اشاره کرده و مطرح کرد: بنا شد که نهادهای مذکور اگر مسئله یا خواسته ای داشتند این طرح ها را به عهده همین نخبگان بسیجی بسپارند تا از این طریق مسائل رفع شود.

معرفی طرح های زنجان

دکتر رضاخانی ادامه داد: اولین طرح حاضر در جشنواره، سیستم ضد انعقاد خون برای آقای محمد گنج خانی و علی اسدی بود که در قالب شرکت میشا طب مستقر در مرکز رشد بسیج کار شده بود و جزو طرح های برگزیده جشنواره نیز انتخاب و از آن تقدیر شد.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان طرح دوم را با عنوان دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دست برای آقای هادی مهدوی معرفی کرده و گفت: از دستگاه ایشان دو مورد در حاشیه جشنواره خریداری شد و جزو طرح های برتر بود.

دکتر رضاخانی کلاهک یخی میشا را سومین طرح زنجان بیان کرده و عنوان کرد: این طرح یک دستگاهی است که مهندسی معکوس شده چراکه این دستگاه بسیار گرانقیمت است، این طرح برای آقای محمد گنج خانی است که از ریزش مو در افراد سرطانی که مورد شیمی درمانی قرار می گیرند جلوگیری می کند.

رضاخانی افزود: محمد حسن عباسی طرح دستگاه لایت برد را به تهران آورده بود که جزو طرح های دانش آموزی ما بود و به عنوان طرح نمونه از غرفه دانش‌آموزی در جشنواره پذیرفته شد.

دکتر رضا خانی طرح پنجم را الیاف سرامیکی برای آقای علی حسنلو از مجموعه‌ای قرار اندیش صائب معرفی کرده و گفت: ۴ طرح دیگر نیز همگی از مجموعه پژوهشی شهید شهریاری بسیج دانشجویی بودند.

وی افزود: مرکز شهید شهریاری طرح هایی با نامهای دستگاه پاک سل آنالایزر، دستگاه تشخیص عیوب بردهای الکترونیکی smb، ماژول سه بعدی نگار میکروسکوپ، گجت یوکلین را در جشنواره به نمایش گذاشت.

رتبه های زنجان در جشنواره

دکتر رضاخانی با بیان اینکه ۴ طرح در جشنواره از استان زنجان حائز رتبه شد گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون به عنوان‌ طرح برتر حوزه سلامت، طرح لایت برد در بخش دانش آموزی، مرکز پژوهشی شهید شهریاری زنجان در بخش مراکز برتر انتخاب و از آنان تقدیر شد.

دکتر رضا خانی با اشاره به اینکه معاونت بسیج علمی استان نیز به عنوان معاونت برتر در کشور برگزیده شد گفت: در کنار زنجان نیز استان های البرز و تهران بزرگ نیز به عنوان معاونت های برتر کشور  معرفی شدند.

رضاخانی با اشاره به اینکه سعی بر این است که نخبگان بسیجی بتوانند طرح های خود را تجاری سازی کنند ابراز کرد: این طرح ها نیز باید گره ای از مسائل و مشکلات کشور باز کنند که جشنواره ها می تواند به رشد و تجاری سازی افراد کمک به سزایی کند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/94646/۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

چاپ خبر