اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

کد مطلب: 94652  |  تاريخ: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹  |  ساعت: ۲۱:۲۹


توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمد علی اسفندیاری نخبه بسیجی ۲۸ ساله طراح لباس و دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی از استان اردیبل کلاه و لباس ایزوله تنفسی را اختراع کرده و در اردیبهشت ۱۳۹۹ به ثبت رسانده است.

این نخبه بسیجی در ابتدا در کارگروهی که دستگاه تنفسی تولید می‌کردند فعالیت می‌کرد که با دیدن کادر درمان که مجبور بودند به خاطر کرونا در لباس‌های گان معمولی طاقت فرسا کار کنند و یا لباس‌های گان جراحی که کار با آنها بی نهایت سخت بود دست به طراحی لباس ایزوله تنفسی می‌زند و با استفاده از دستگاه سی پپ و ونتیلاتور که در این لباس به کار گرفته است باعث می‌شود که هوا در داخل لباس به گردش در‌‌آید.

این محصول از الیاف نفوذناپذیر ساخته شده، ضدتعریق است و قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارد. کلاه ایزوله مجهز به دو فیلتر HME دمی و بازدمی است که هوا هر گونه باکتری و ویروسی را از بین می‌برد و اگر کسی نیز ناقل باشد دیگر بیماری منتقل نمی‌شود، این فیلتر‌ها که مطابق با استاندارد اروپا و FDA آمریکاست، قابل تعویض هستند. این کلاه و لباس ایزوله تنفسی آنتی ویروس و آنتی باکتریال بوده و فیلتر های آن ۷۲ الی ۱۰۰ ساعت به ما بازدهی ۱۰۰ درصدی را می‌دهند و بعد از آن چون دیگر بازدهی ۱۰۰ درصدی ندارد باید فیلترها عوض بشود و چون قابلیت شستشو دارد می‌توان آنها را شست و استفاده کرد و همچنین باتری این محصول از تداوم بالایی برخوردار است و قابلیت شارژ مجدد می‌باشد.

دکتر اسفندیاری می‌گوید: موتورهای جریان هوا که در داخل لباس تعبیه شده سفارش سازی می‌شود به نحوی که هر دکتری می‌تواند قدرت موتورهای هوا را بسته به ساعتی که می‌خواهد سفارش دهد تا ساخته شود.

این نخبه بسیجی انقلاب را از صحبت‌ها و خاطرات پدرش که جانباز دفاع مقدس است درک کرده و باتوجه به مدرک کارشناسی اش که الکترونیک و مدرک کارشناس ارشدش مهندسی پزشکی است و همچنین اعضای خانواده اش هم در رشته‌های مختلف تحصیل کرده اند به درستی درک کرده است که در تمامی رشته‌ها می‌شود دست به کاری زد و دستگاه‌هایی مورد نیاز را تولید کرد و انقلاب را بیشتر و پیشرفته تر معرفی و پایه هایش را محکمتر کرد و با حمایت از پژوهشگران و فعالان عرصه علم و فناوری در این مسیر قطعا موفق تر خواهیم بود.

این مبتکر بسیجی در پایان از حمایت‌های فی سبیل الله و جهادی بسیجان تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/94652/اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

چاپ خبر