هدف دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد محیطی برای اشتغال فارغ التحصیلان

کد مطلب: 95006  |  تاريخ: پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۷:۱۵


آشنایی با دانشگاه علم و فرهنگ؛

هدف دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد محیطی برای اشتغال فارغ التحصیلان

دانشگاه علم و فرهنگ با اتکا به کارآفرینی و اشتغال زایی سعی در کاهش بیکاری در کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دانشجوی ترم ششم رشته روانشناسی دانشگاه علم و فرهنگ در خصوص معرفی این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: دانشگاه علم و فرهنگ در پونک واقع شده و زیر نظر جهاد دانشگاهی و نیمه دولتی است که معمولا دانشجوهای که وارد این دانشگاه می‌شوند با رتبه های خوبی که اکثرا سه رقمی کشوری هستند وارد می‌شوند.

این دانشجوی روانشناسی بیان کرد: در این دانشگاه رشته های علوم انسانی و برخی از رشته های علوم مهندسی و علوم پایه مثل زیست و علوم آزمایشگاهی تدریس می‌شود.

وی در خصوص سطح سواد استادان دانشگاه علم و فرهنگ اذعان داشت: سطح سواد اکثر استادان عالی و تحصیل کرده دانشگاه های برتر کشور هستند و تدریس فوق العاده ‌ای دارند و منابعی که معرفی می‌کنند خوب و به روز می‌باشد و بعضی هم متوسط رو به بالا است.

این دانشجوی رتبه ۱۰۰۰ کشوری کنکور ادامه داد: نحوه نمره دهی نیز عالی و منصفانه است در حال حاضر هم که به خاطر شرایط کرونا کلاس ها و امتحانات به صورت مجازی برگزار می‌شود برای اینکه عادلانه باشد و تقلبی صورت نگیرد بیشتر کارهای عملی و تمرین های کاربردی متناسب با دروس می‌دهند و ارزیابی و نمره دهی از روی همان کارهای عملی و پروژه های که توسط دانشجو انجام می‌گیرد داده می‌شود.

وی گفت: این دانشگاه کتابخانه و سالن مطالعه بزرگی دارد که دارای کتاب های مختلف از منابع مختلف می‌باشد و همچنین به دانشجوها می‌توانند از اینترنت رایگان دانشگاه استفاده کنند و به راحتی به وای فای دانشگاه متصل می‌شوند.

این دانشجوی روانشناسی عنوان کرد: دانشگاه علم و فرهنگ دو ساختمان مجزا دارد که یکی از آن ساختمان ها قدیم و علم نام دارد و دیگری ساختمان جدیدی است که فرهنگ نام دارد که دارای یک حیاط بزرگی است که در آن نمازخانه و کتابخانه وجود دارد و ساختمان های آن ۶ طبقه و از طریق حیاط با هم ارتباط دارند و همچنین در هر طبقه کلاس های متعدد با فضای بزرگی وجود دارد که چیدمان های خوب و صندلی های راحتی دارد.

وی اظهار کرد: کارمندان دانشگاه رفتار خوب و محترمانه ای دارند سعی می‌کنند تا جایی که امکان دارد به کار دانشجوها رسیدگی شود ولی اگر سبک پوشش دانشجوها در چارچوب ضوابط نباشد مسئولین حراست در این خصوص به دانشجوها تذکر می‌دهند تا برطبق قوانین و مقررات در دانشگاه حضور پیدا کنند.

این دانشجوی روانشناسی از مزیت های این دانشگاه را سعی در کاهش بیکاری نیروهای دانش دیده عنوان کرد و گفت: دانشگاه علم و فرهنگ از جمله نخستین دانشگاه های نسل سومی است که با اتکا به کارآفرینی و اشتغال زایی سعی در کاهش بیکاری در کشور را دارد.

این دانشجو افزود: هدف این دانشگاه ایجاد محیطی برای اشتغال فارغ التحصیلان می‌باشد که همواره در این مسیر پیشگام و پیشرو بوده و امید دارد در آینده ای نزدیک، همه دانشگاه ها بتوانند به این هدف دست یافته و آن را محقق سازند.

وی نداشتن خوابگاه و همچنین بی کیفیت بودن غذاهای آن را از معایب دانشگاه برشمرد.

این دانشجوی روانشناسی در خصوص معرفی رشته روانشناسی گفت: روانشناسی همان طور که از اسمش پیدا است مطالعه و علم شناخت آدم ها بر اساس احساساتشان، هیجاناتشان، افکارتشان، شناخت عواطفشان  و هر آن چیزی که مربوط به انسان ها و زندگی انسان ها است می‌باشد.

وی تصریح کرد: رشته روانشناسی مرتبط است با علوم اجتماعی، جامعه شناسی، تربیت کودک، رابطه بین زوجین و حتی علم سیاست جامعه این که چطور می‌شود افراد جامعه یک تفکر سیاسی را دنبال می‌کنند و یا از یک تفکر سیاسی پیروی نمی‌کنند و یک سری دوقطبی هایی در جامعه به وجود می‌آید.

این دانشجوی روانشناسی ادامه داد: یا به شکل اجتماعی تر اگر بخواهیم بگوییم چطور می‌شود که یک سری جرایم شکل می‌گیرد، چطور می‌شود که اعتیاد یا بزه کاری ها شکل می‌گیرد، اساسا چه اتفاقی می‌افتد که یک شخصی به یک سری جرایم مثل قتل مرتکب می‌شود، یا اینکه بحث خانوادگی و پرورش فرزند و تربیت کودکان به چه صورت باید انجام شود و همچنین عوامل نواقص بین زوجین که چه چیزی باعث می‌شود اختلافاتی در خانواده پیش بیاید، چیکار باید کرد تا ناسازگاری ها کمتر بشود و رابطه بهتر بشود و یا حتی در خصوص ازدواج، اینکه آشنایی بهتر است به چه صورت شکل بگیرد، چگونه فردی را انتخاب کرد که متناسب با شخصیت و اخلاقیات هم باشند تا بتوانند در مسیر زندگی با هم پیش روند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/95006/هدف دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد محیطی برای اشتغال فارغ التحصیلان

چاپ خبر