دستگاه اندازی گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق طراحی و ساخته شد

کد مطلب: 95583  |  تاريخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۸:۰۰


توسط فناوران مرکز رشد مشگین شهر پارک علم و فناوری اردبیل تحقق یافت؛

دستگاه اندازی گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق طراحی و ساخته شد

دستگاه اندازه گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اندازه گیری تخلیه جزئی با توجه به ویژگی غیر مخرب بودن و خاصیت پیش گویانه آن از سیستم عایقی تجهیز تحت آزمایش یا مانیتورینگ از جایگاه ویژه ایی برخوردار است. در طول چند دهه اخیر، روش ها و تکنیک های مختلفی برای مطالعه و ارزیابی پدیده تخلیه جزئی ارائه شده است.

دستگاه اندازه گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد که با توجه به پیچیدگی علمی این دستگاه موفق به اخذ مجوز دانش بنیانی نیز گردید.

به لحاظ اهمیت آن تحقیقات وسیعی درخصوص ماهیت پدیده تخلیه جزئی، روشهای اندازه گیری و دستگاه های مورد نیاز برای آشکارسازی، اندازه گیری، مکان یابی و ارزیابی آنها انجام می شود و اخیراً توجه خاصی به دستگاه های اندازه گیری چند کاناله معطوف شده است.

از مزایای این دستگاه سهولت استفاده از آن بدون خارج کردن تجهیزات فشار قوی از محل نصب است در حال حاضر کشورهای مثل ایتالیا و اتریش دارای این فناوری هستند.

نمونه های مشابه خارجی این دستگاه ها با قیمت بسیار بالایی عرضه می گردد که حتی در صورت تامین مالی آن توسط وارد کنندگان به علت محدودیت های ناشی از تحریم امکان خرید و وارد کردن به کشور وجود نداشت.

این دستگاه با توجه به اذعان کارشناسان در خصوص کارایی و بهتر عمل کردن آن در تست های میدانی نسبت به نمونه های خارجی، می تواند بعد از تامین بازار داخلی به کشورهای خاورمیانه نیز صادر گردد.‌


http://stnews.ir/content/news/95583/دستگاه اندازی گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق طراحی و ساخته شد

چاپ خبر