دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

کد مطلب: 95607  |  تاريخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۶:۳۰


دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت‌الاسلام رضا قاسمي‌نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري  اظهار کرد: یکی از رسالت های اصلی دانشگاه حل کردن عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید بتواند از همه جهات نقش آفرینی کند  تصریح کرد: دانشگاه می تواند در راستای اقتصادی جامعه کارهای تئوری و عملی انجام دهد.

قاسمی نزاد با بیان اینکه  دانشگاه می تواند در راستای تحقق شعار سال اقدامات اساسی را انجام دهد عنوان کرد: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش  و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

وی بیان داشت: یکی دیگر از راه حل های مناسب و عملیاتی حلقه های علمی است که این حلقه ها می توانند راهکار مناسب برای رفع موانع تولید ارائه دهند.

قاسمی نزاد مطالبه گری را بسیار موثر دانست و گفت: چنانچه موانع شناسایی شود باید راهکار نیز ارائه گردد تا بتوان مطالبه گری کرد و در جهت رفع ان اقدام نمود.

وی با اشاره به اینکه برای از بین بردن موانع باید دانش و علم ان نیز وجود داشته باشد گفت: بدون علم نمی توان در هیچ زمینه ای موفق شد پس لازم است به تولید کنندگان آموزش های لازم داده شود تا بتوانند خوب کار کنند.

قاسمی نژاد خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد از نظر نرم‌افزاري و هم از نظر سخت‌افزاري، ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي خوبي را دارد.

وی با اشاره به اینکه نقش دانشگاه در تولید و رفع موانع باید کاملا مشخص شود گفت: لازم است دانشجویان و نیروهای جهادی تعیین و شناسایی شوند و نظر و ایده های آنان را به گوش مسئولان رساند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/95607/ دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

چاپ خبر