درخشش نوجوان بهبهانی در جشنواره بین المللی خیام

کد مطلب: 96817  |  تاريخ: چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۷:۰۰


مسئول بسیج علمی، پژوهشی بهبهان عنوان کرد

درخشش نوجوان بهبهانی در جشنواره بین المللی خیام

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان گفت: نوجوان بهبهانی در جشنواره بین المللی خیام خوش درخشید.

عبدالرحیم شجاعی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: جشنواره بین المللی اختراعات و نوآوری خیام با حضور نمایندگان سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهانWIIPA  و مخترعین بیش از 27 کشور جهان برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت.

وی در همین ارتباط بیان کرد: در این جشنواره محمدامین افشار نوجوان خلاق بهبهانی با همکاری استاد حجت الله معلمیان و استاد هدایت نیا برگزیده بخش بین المللی دانش آموزی شناخته شد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان خاطرنشان کرد: محمدامین افشار طرح سامانه توپ های سلولزی هوشمند جمع آوری کننده لکه های نفتی ومواد شیمیایی از سطح آب را در این جشنواره ارائه کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام با حمایت گسترده کشورها، موسسات تحقیقاتی، شرکت های نوآور، دانشگاه ها و مراکز علمی داخلی و خارجی به عنوان تنها رویداد بین المللی در کشور ایران از سوی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهانWIIPA  انتخاب شده است.

شجاعی با بیان اینکه جشنواره بین المللی خیام در مقاطع دانش آموزی، دانشجویی و آزاد برگزار می شود، تصریح کرد: این جشنواره در بخش ایده، اختراع و نوآوری در کارگروه های تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک و مکاترونیک، زیست فناوری و پزشکی و داروسازی، نانو و شیمی و پلیمر، متالوژی و صنایع، عمران و معماری و ساختمان، مهندسی پزشکی، کشاورزی، فناوری های اقتصاد و هوشمند سازی انجام شد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان بهبهان در پایان گفت: درخشش نوجوان بهبهانی را به خانواده محترم، همشهریان عزیز، استاد حجت الله معلمیان، استاد صادق هدایت نیا و تیم زحمتکش آکادمی علوم نوین تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/96817/درخشش نوجوان بهبهانی در جشنواره بین المللی خیام

چاپ خبر