تفاهم نامه همکاری بسیج علمی با دانشگاه ها امضا شد/ حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد

کد مطلب: 96951  |  تاريخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۷:۰۰


مسئول بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان:

تفاهم نامه همکاری بسیج علمی با دانشگاه ها امضا شد/ حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان از امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها خبر داد.

عبدالله بابااحمدیان مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در طول سال انجام می دهیم امضای تفاهم نامه همکاری با مراکز علمی و دانشگاه های سطح استان است.

وی در ادامه افزود: این کار به منظور گسترش همکاری و تعامل فعال، سازنده و الهام ‌بخش در حوزه علم و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت‌ های موجود در سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان و دانشگاه ها صورت می گیرد.

حمایت های مادی و معنوی از نخبگان، نوآوران و مخترعان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهاد علمی را از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه همکاری با مراکز علمی و دانشگاه ها  اعلام کرد و گفت: این تفاهم نامه در راستاي تقویت و توسعه همکاری ها با هدف حمایت های مادی و معنوی از نخبگان، نوآوران و مخترعان، تقویت و گسترش گفتمان توليد علم و جنبش نرم افزاری در استان امضا شده است.

وی حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد به منظور حمایت مادی و معنوی از فرآیند تبدیل ایده به محصول و افزایش سهم تولید محصولات دانش بنیان در استان خوزستان را از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با مراکز علمی و دانشگاه ها عنوان کرد.

بابااحمدیان در ادامه سخنان خود به برخی از تفاهم نامه های امضا شده از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با مراکز علمی و دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: یکی از این تفاهم نامه ها با دانشگاه صنعت نفت منعقد شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با شاره به اهداف امضای تفاهم نامه با دانشگاه صنعت نفت اشاره کرد و در همین زمینه افزود: بهره گیری از طرح های تحقیقاتی دانشجویان مقاطع تحصیلاتی کارشناسی ارشد و دکتری، استفاده از ظرفیت های علمی، پژوهشی و تجهیزاتی طرفین از جمله اهدافی است که با امضای این تفاهم نامه دنبال می کینم.

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: همچنین کمک به برگزاری نشست ها، دوره ها و کارگاه های علمی و پژوهشی از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با دانشگاه صنعت نفت است.

همکاری علمي در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

بابااحمدیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین تسهیل در بهره گیری از متخصصين دانشگاه و پرسنل آن در امور آموزشی و پژوهشی و تعریف و هدايت پروژه های تحصیلات تکمیلی مورد نیاز دانشگاه از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با دانشگاه صنعت نفت خواهد بود.

وی همکاری و تعامل سازنده علمي و پژوهشي در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان با دانشگاه صنعت نفت دانست و تصریح کرد: تاسیس مرکز مشترک مطالعات و هدایت نفت نیز از دیگر اقداماتی است که با همکاری هم انجام می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان گفت: علاقه مندان دانشگاه صنعت نفت برای حضور در دوره های سازمان برگزار می شود توسط دانشگاه معرفی می شوند.

وی در ادامه افزود: همچنین سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان از طریق تعامل با هسته های علمی دانشگاه صنعت موضوعات و چالش های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را بررسی کرده و در تحقیق، تعریف و اجرای پروژه های صنعتی و  بومی سازی و انتقال فناوری های نو در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی همکاری خواهد کرد.

استفاده از ظرفيت هاي مشاوره ای تخصصی

بابااحمدیان تصریح کرد: همچنین بر اساس این تفاهم نامه خدمات مشاوره ای مشترک به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در کلیه سطوح به صورت داخلی و برون مرزی از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان ارائه می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان خوزستان ایجاد مرکز مشترک و پایگاه اطلاع رسانی نفت و گاز را از دیگر بندهای تفاهم نامه با دانشگاه صنعت بیان کرد و ادامه داد: همچنین قرار است که پایگاه مشترک مرکز مطالعات زنجیره ارزش افزوده نفت خام ایجاد شود.

وی اظهار کرد: همچنین مقرر شد که دانشگاه صنعت نفت استفاده از ظرفيت هاي مشاوره ای تخصصی و تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی، طرح های صنعتی مخترعین، نوآوران و پژوهشگران را در چارچوب مقررات فراهم سازد.

بابااحمدیان یادآور شد: همچنین قرار است که زمینه بازدید علمی پژوهشی، مخترعین و مبتکرین از مراکز تحقیقاتی- صنعتی از سوی دانشگاه صنعت نفت فراهم شود.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/96951/ تفاهم نامه همکاری بسیج علمی با دانشگاه ها امضا شد/ حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد

چاپ خبر