راه اندازی پویش مردمی «کارون جان ماست» در خوزستان

کد مطلب: 97047  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۲:۰۸


با حضور میلیونی خوزستانی ها انجام شد

راه اندازی پویش مردمی «کارون جان ماست» در خوزستان

با حضور میلیونی خوزستانی ها پویش مردمی «کارون جان ماست» با حضور میلیون ها خوزستانی در خوزستان کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، همزمان با بی اعتنایی دولت به خواسته های مردم برای تخصیص حق آبه رودخانه های و تالاب های خوزستان پویش مردمی «کارون جان ماست» در این استان راه اندازی شد.

این پویش مردمی به صورت خودجوش در بین مردم استان خوزستان راه اندازی شد که در آن خوزستانی ها خواستار توجه دولت به کمبود آب در این استان شدند.

اهالی شهرستان های اهواز، هویزه، شادگان، دزفول، شوشتر، آبادان، خرمشهر، هفتگل، لالی، شوش دانیال، رامهرمز، بندر ماهشهر، اندیمشک، مسجدسلیمان، اندیکا، رامشیر، بندر هندیجان، ایذه، گتوند، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، رامشیر، باغملک، دشت آزادگان، حمیدیه، باوی، کارون و کرخه به پویش مردمی «کارون جان ماست» پیوستند.

علاوه بر ساکنان شهرستان های استان خوزستان، خوزستانی های مقیم استان های دیگر نیز به پویش مردمی «کارون جان ماست» پیوستند.

متاسفانه در پی کمبود آب در خوزستان بخش زیادی از رودخانه کارون و تالاب هورالعظیم در استان خوزستان خشک شده و آبزیان این رودخانه و تالاب به طور دلخراشی جان دادند.

مرگ دلخراش حیوانات و آبزیان در خوزستان

یکی از جوانان خوزستانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: متاسفانه در روزهای اخیر تصاویر خیلی دلخراشی از مرگ حیوانات در استان خوزستان در فضای مجازی منتشر شده است.

وی در ادامه بیان کرد: این تصاویر دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد ولی متاسفانه مسئول کشور و استان خوزستان گویی این تصاویر را نمی بینند و عکس العملی نشان نمی دهند.

این جوان خوزستانی خاطرنشان کرد: امیدوارم که برای خشک شدن رودخانه ها و تالاب ها در استان خوزستان چاره اندیشی شود تا این مشکل به بحران تبدیل نشود هر چند که هم اکنون هم با بحرانی زیست محیطی  مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: اگر برخی مسئولان از خدا بی خبر در فکر این هستند که ما خوزستانی ها از خانه و کاشانه خود و سرزمین مادری مان بگذریم و آن را رها کنیم کور خوانده اند زیرا ما با چنگ و دندان از خاک خود دفاع خواهیم کرد.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/97047/راه اندازی پویش مردمی «کارون جان ماست» در خوزستان

چاپ خبر