دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی کلید خورد

کد مطلب: 98271  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۷:۳۰


دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی کلید خورد

دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی با محورهای امنیت پایدار، امیدآفرینی، نشاط اجتماعی، سبک زندگی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی؛ احسان ربیعی مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی گفت: دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی با محورهای امنیت پایدار، امیدآفرینی، نشاط اجتماعی، سبک زندگی، روحیه جهادی و انقلابی، الگوسازی و مطالبه کارآمدی، آسیب‌های اجتماعی، مدیریت بر فضای مجازی، اتکا بر توانمندی‌های داخلی، مانع‌زدایی از تولید و دشمن‌شناسی برگزار می‌شود.

ربیعی ادامه داد: موضوعاتی همچون طلاق، اعتیاد، قاچاق، گران‌فروشی، محرومیت و بیکاری از زیرمجموعه‌های محور آسیب‌های اجتماعی است که اصحاب رسانه می‌توانند علاوه بر اینکه با فعالیت‌های محتوایی خود در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند همچنین آثار فاخر خود را به جشنواره ارسال کنند.

وی تصریح کرد: شبیه‌سازی نبرد با بیماری کرونا با فرهنگ دفاع مقدس و مجاهدت‌های انجام شده در طول بیماری کرونا، ازدواج، خانواده، فرزندآوری، عفاف و حجاب، نهضت کمک مومنانه و انفاق، اصلاح الگوی مصرف، نماز و فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر از زیرمجموعه‌های محور سبک زندگی است و با توجه به گستردگی این موضوع انتظار می‌رود آثار قابل توجهی در این راستا تولید و ارسال شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی ادامه داد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر یکی از بزرگترین رویدادهای رسانه‌ای در استان است که در ۱۱ قالب «خبر»، «مصاحبه»، «گزارش»، «تیتر»، «یادداشت»، «کاریکاتور»، «مستند کوتاه»، «کلیپ»، «موشن گرافیک»، «اینفوگرافیک» و «عکس» برگزار خواهد شد.

ربیعی اضافه کرد: یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری راه‌اندازی نهضت تولید محتوا در فضای مجازی است و خوشبختانه در این خصوص پیشرفت‌ها و اقدامات قابل توجهی در کشور و استان مرکزی انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم دومین جشنواره ابوذر استان مرکزی بتواند علاوه بر شناسایی آثار محتوایی فاخر استعدادها و ظرفیت‌ها را نیز بهتر شناسایی کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به گرامیداشت چهل و یکمین هفته دفاع مقدس توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی یکی از رویکردهای مهم دومین جشنواره ابوذر در استان مرکزی است.

ربیعی ادامه داد: امید داریم رسانه‌های استان که تلاش‌های زیادی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌دهند آثار قابل توجهی در این راستا به جشنواره ارسال کنند.

وی گفت: آخرین‌مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ابوذر استان مرکزی ۳۰ آبان ماه سال ۱۴۰۰ است (آثاری قابلیت شرکت در جشنواره را خواهند داشت که از ابتدای دی ۱۳۹۹ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۰ در رسانه‌ها منتشر شده باشند) ارسال کند.

به گفته وی در خصوص نحوه ارسال آثار به جشنواره استانی اصحاب رسانه کلیه آثار خود را در پیام‌رسان تلگرام به آی‌دی @Resanehmarkazi و یا به نشانی ایمیل Resanehmarkazi@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام/ج


http://stnews.ir/content/news/98271/دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی کلید خورد

چاپ خبر