دستگاههای بی سیم شخصی چاپ شده سه بعدی جدید نیازی به شارژ ندارند

کد مطلب: 98972  |  تاريخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۱۰:۳۶


دستگاههای بی سیم شخصی چاپ شده سه بعدی جدید نیازی به شارژ ندارند

مهندسان یک پوشیدنی بی سیم سه بعدی چاپ کردند که نیازی به شارژ ندارد. این دستگاه جدید به عنوان دستگاه همزیستی شناخته می شود که مزایای متعددی را ارائه می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک اکسپلوریست؛ فناوری های پوشیدنی یکی از سریع ترین پیشرفت های صنعت فناوری گسترده تر است که در حال حاضر از توسعه تلفن های هوشمند پیشی گرفته است. از ردیاب های اصلی تناسب اندام گرفته تا هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ، همه جا پوشیدنی وجود دارد.

مهندسان دانشگاه آریزونا مفهوم جدیدی را طراحی کرده اند که دستگاه را مستقیماً برای شخص و با استفاده از برق بی سیم و ریخته گری قدرت بی سیم به دستگاه اجازه می دهد تا 24/7 بدون نیاز به شارژ مجدد کار کند.

مهندسان یک پوشیدنی بی سیم سه بعدی چاپ کردند که نیازی به شارژ ندارد. این دستگاه جدید به عنوان دستگاه همزیستی شناخته می شود که مزایای متعددی را ارائه می دهد.

3D-print medical-grade wearable devices

پوشیدنی ها بر اساس اسکن بدن استفاده کنندگان است و می توانند به طور مداوم با استفاده از ترکیبی از انتقال قدرت بی سیم و ذخیره انرژی جمع و جور کار کنند.

مهندسان از اسکن سه بعدی بدن یک کاربر برای چاپ سه بعدی دستگاه های سفارشی استفاده کردند که قسمت های مختلف بدن را می پیچند. توانایی تخصصی در قرار دادن سنسور به مهندسان اجازه می دهد تا پارامترهای فیزیولوژیکی را که در غیر این صورت نمی توانستند اندازه گیری کنند.

تاکر استوارت ، دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی و اولین نویسنده مقاله ، می گوید: اگر می خواهید چیزی به طور مداوم نزدیک به دمای بدن باشد ، می خواهید سنسور را در زیر بغل قرار دهید. یا ، اگر می خواهید نحوه تغییر شکل دوسر خود را در حین تمرین اندازه گیری کنید ، می توانیم یک حسگر را در دستگاه ها برای انجام این کار قرار دهیم. به دلیل نحوه ساخت دستگاه و اتصال آن به بدنه ، می توانیم از آن برای جمع آوری داده هایی استفاده کنیم که یک وسیله پوشیدنی سنتی روی مچ نمی تواند جمع آوری کند.

از آنجا که پوشیدنی های جدید به طور سفارشی برای استفاده کننده مناسب هستند ، از حساسیت بالایی نیز برخوردار هستند. دانشمندان توانایی دستگاه را در نظارت بر پارامترها از جمله دما و فشار هنگام پرش فرد ، راه رفتن روی تردمیل و استفاده از دستگاه قایقرانی آزمایش کردند.

در آزمایش ماشین قایقرانی ، افراد از دستگاه های متعددی استفاده می کردند و شدت تمرین و نحوه تغییر شکل ماهیچه ها را با جزئیات دقیق بررسی می کردند. این دستگاه ها به اندازه کافی دقیق بودند تا تغییرات دمای بدن ناشی از بالا رفتن از یک پله را تشخیص دهند.

همچنین دستگاه از چسب استفاده نمی کند. قدرت خود را از یک سیستم بی سیم با برد چند متر دریافت می کند.

این دستگاه همچنین شامل یک واحد ذخیره انرژی کوچک است تا حتی در صورتی که کاربر از محدوده سیستم خارج شود ، از جمله خارج از خانه ، کار کند.

فیلیپ گتروف ، استادیار مهندسی زیست پزشکی و عضو دانشکده Craig M. Berge در دانشکده مهندسی ، گفت: این دستگاهها طوری طراحی شده اند که نیازی به تعامل با کاربر ندارند. به سادگی روشن کردن دستگاه است. سپس آن را فراموش می کنید و کار خود را انجام می دهد.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/98972/دستگاههای بی سیم شخصی چاپ شده سه بعدی جدید نیازی به شارژ ندارند

چاپ خبر