خبرگزاری علم و فناوری
پیش خوان اخبار

تجزیه و تحلیل ویتامین C در عرق با پچ پوستی الکترونیکی

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو پچ پوستی الکترونیکی را ابداع کرده اند که می تواند هر نوع ویتامین C در عرق را تجزیه و تحلیل کند.

تشخیص علائم کم خونی با تلفن هوشمند

تیمی از دانشمندان نرم افزاری را تولید کرده اند که می تواند برای تشخیص اختلالات خونی به کار رود و از دوربین گوشی های هوشمند برای ارزیابی میزان هموگلوبین استفاده کند.

ابداع دستگاهی که میکروپلاستیک‌های تایرها را جمع می‌کند

گروهی از دانشجویان هنر و علوم بریتانیا دستگاهی موسوم به "The Tyre Collective" ساخته‌اند که میکروپلاستیک‌های تایرها را جمع می‌کند.

ابداع لاستیک خود ترمیم شده از زباله ایده آل برای کاربرد های مختلف

دانشمندان نوع جدیدی از لاستیک ابداع کرده اند که بسیار چسبنده است و هنگامی که مواد با یک کاتالیزور ویژه ترکیب می شوند، خود را بازیابی می کند.

ابداع سیستم ردیابی موقعیت ربات های پزشکی

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو ، سیستم جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند موقعیت ربات‌های پزشکی را در بدن مشخص کند.

تصفیه آب دریا با یک ژنراتور بخار ارگانیک

محققان در دانشگاه Linkoping سوئد برای ایجاد بخار زدایی و تصفیه آب با استفاده از نور خورشید یک تولیدکننده بخار ارزان و سازگار با محیط زیست ایجاد کرده اند.

پروفسور حسین شایقی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان

خانواده بزرگ سازمان نظام مهندسی ساختمان، صاحب فرزاندان نخبه پرشماری است که در جای جای کشور در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند. پروفسور حسین شایقی بر اساس گزارش پایگاه...

نوآوری فناوری برای عصب شناسی؛

اندازه گیری سیگنال مغز با استفاده از الکترودهای خال کوبی چاپی

مهندسان اروپایی با استفاده از الکترودهای خال کوبی موقت، فناوری جدیدی را برای به ثبت رساندن فعالیت مغزی الکترونسفالوگرافی (EEG) بهینه کرده اند.

شبیه سازی مغز راه حلی برای دیدن حروف الفبا توسط افراد نابینا

محققان آمریکایی از الکترودهای کاشته شده مغزی استفاده کرده اند که به افراد نابینا اجازه می دهد تا توالی نامه ها را ببینند و ضبط کنند.

استفاده از نانوسیم های پروتئین با یک حسگر شیمیایی بسیار حساس

تیمی در دانشگاه ماساچوست آمرست حسگرهای گازی آمونیاک بیوالکترونیکی طراحی کرده اند که برای کشاورزی، محیط زیست و زیست پزشکی مهم است.