خبرگزاری علم و فناوری
پیش خوان اخبار

عکس روز آژانس فضایی اروپا

حلقه ماده تاریک در دست فضا!

آژانس فضایی اروپا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویر باشکوهی از یک ساختار حلقه مانند که توسط تلسکوپ فضایی "هابل" ثبت شده، منتشر کرد.

توسط سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی صورت گرفت:

تولید ۳۵۰۰ ماسک و سایر اقلام بهداشتی در بسیج علمی خراسان جنوبی

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، پردیس شرکت های دانش بنیان مستقر بسیج علمی خراسان جنوبی اقدام به تولید ۳۵۰۰ ماسک، ۲۰۰۰ محلول ضدعفونی و سایر اقلام بهداشتی کرده است.

تحول در دنیای پزشکی؛

تولید نخ از سلولهای پوست انسان برای اعمال جراحی

محققان با استفاده از سلول های پوستی انسان نوعی نخ ابداع کرده اند که می توان آن را به اشکالی بافت، قلاب بافی کرد و در عمل های جراحی به کار برد.

برای حفاظت از محیط زیست؛

سوخت موشک از پلاستیک دورریز تولید شد

یک شرکت اسکاتلندی از پلاستیک دور ریز سوخت موشکی تولید کرده که حافظ محیط زیست است. این شرکت قصد دارد با کمک این سوخت ماهواره به فضا بفرستد.

به تازگی کشف شد:

جلوگیری از خودکشی با هوش مصنوعی

محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق‌تر احتمال خودکشی افراد، سیستمی را بر مبنای هوش مصنوعی به منظور بررسی این پدیده ابداع کرده اند.

به تازگی کشف شد:

تسکین دردهای شدید با سم مار

مار زنگی یکی از کشنده‌ترین مارهای جهان است که سم آن بسیاری از موجودات را به سرعت از پای درمی آورد، اما محققان می‌گویند از سم این مار می‌توان برای تسکین دردهای شدید اس...

در انگلیس؛

ابررایانه ای برای پیش بینی دقیق آب و هوا ساخته می شود

در انگلیس ابررایانه ای برای پیش بینی دقیق تر هواشناسی و رویدادهای آب و هوایی طراحی شده است. ماشین مذکور پیشرفته ترین ابررایانه تخصصی در حوزه هواشناسی خواهد بود.

در دهه مبارک فجر ۹۸ برگزار شد:

برگزاری دوره های آموزشی ICDL برای تعداد ۳۰ نفر فراگیر در کارگاه رایانه سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی

برگزاری دوره های آموزشی ICDL برای تعداد ۳۰ نفر فراگیر در کارگاه رایانه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی

در دهه مبارک فجر ۹۸ برگزار شد:

بازدید اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه پیام نور بیرجند از مرکز رشد و خلاقیت و پردیس شرکت های دانش بنیان مستقر در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی

حضور و بازدید جمعی از اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه پیام نور بیرجند از مرکز رشد و خلاقیت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی و پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان مس...

در دهه مبارک فجر ۹۸ برگزار شد:

برگزاری نخستین فستیوال شهرستانی محاسبات ذهنی با چرتکه در استان خراسان جنوبی با همکاری آموزشگاه کویران

برگزاری نخستین فستیوال شهرستانی محاسبات ذهنی با چرتکه در استان خراسان جنوبی توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با همکاری آموزشگاه کویران