��������������-��������������-����

وزیر ارتباطات و فناوری :

خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران آغاز شد

در حال حاضر هم دو مورد از اپراتورها برای ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

از پروژه جدید ایلان ماسک چه می دانید ؟

اِستارلینک یک پروژه ماهواره‌ای است که از سوی شرکت " SpaceX" برای توسعه دسترسی ماهواره‌ای کم‌هزینه و با کارایی بالا طراحی شده است و قرار است با راه اندازی آن ، کاربران این سرویس ، به سرعتی دست‌کم ۲۵ برابر سریع‌تر از سریع‌ترین سرویس‌های اینترنت روی زمین دسترسی داشته باشند .

ماهواره‌ای که رسانه‌های غربی را تلخکام کرد/ هرچه ایران موفق‌تر عصبانیت آمریکا بیشتر

قرار گرفتن ماهواره ایرانی در مدار زمین و اعتراف رسانه‌های غربی که در ابتدا سعی در عدم پوشش این موفقیت داشتند کام رسانه‌های معاند را تلخ کرد

مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شد/ ابلاغ ساخت از هفته آینده

عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: مشخصات فنی ماهواره‌ پیام ۲ که از نوع سنجشی است، ازسوی سازمان فضایی ایران تأیید شده و هفته آینده مراحل ابلاغ ساخت آن انجام می‌شود.

ماهواره‌ امیرکبیر توسط ۹۱ دانشمند ایرانی ساخته می شود

عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: ساخت ماهواره‌ای از نوع سنجشی و با دقت یک متر توسط ۹۱ دانشمنددانشگاه صنعتی امیرکبیر در فاز نخست با کادر تخصصی ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ دانشجوی مقاطع ارشد و دکتری انجام می شود.

گزارش اختصاصی از پشت پرده ارائه اینترنت پرسرعت و مجانی؛

اطلاعات مردم زیرذره بین آمریکا/پروژه اینترنت رایگان ایران عملیاتی می شود

پروژه اینترنت بدون سانسور و رایگان آمریکا که مدت‌هاست زمزمه اجرا شدن آن در ایران شنیده می شد ساعاتی قبل دستور عملیاتی شدنش در کشورمان توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی امریکا (اوفک) صادر شد این موضوع در حالی است که مسئولین کشورمان در گذشته این پروژه را تنها ادعایی واهی می دانستند و طبق شواهد موجود هیچ برنامه‌ای برای کنترل این پدیده ندارند.

گزارش اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری از نقشه جدید آمریکا برای خاورمیانه:

اینترنت رایگان و بدون فیلتر آمریکا در راه ایران/ سرقت و جاسوسی در پوشش نت مجانی

شرکت Quika آمریکا اعلام کرده نخستین اینترنت ماهواره ای رایگان پرسرعت را با هدف برطرف کردن نابرابری اقتصادی و اجتماعی برای ساکنان کشورهای در حال توسعه ارائه می کند اما هدف اصلی این شرکت دسترسی بدون محدودیت به اطلاعات کاربران و جاسوسی از آن ها می باشد.