��������������

مدیرعامل تیزنگر پس از جذب سرمایه از حرکت اول اعلام کرد؛

پروژه ساخت ماهواره بومی در راه است

مدیرعامل تیزنگر اعلام کرد که با سرمایه جذب شده توسط همراه اول و هاب بهشتی، این مجموعه قصد ورود به حوزه ساخت ماهواره بومی را دارد.

اینترنت ماهواره‌ای ۴G به گوشی‌های معمولی رسید

AST SpaceMobile مستقر در تگزاس از ماهواره ارتباطی جدیدی برای انتقال سیگنال‌ها با سرعت ۴G به گوشی‌های استفاده کرده و آزمایش‌های اولیه‌اش موفقیت‌آمیز بوده.

ناسا رکورد سریع‌ترین انتقال داده از فضا به زمین را شکست

ماهواره ناسا موفق شد تا داده‌ها را با سرعت ۲۰۰ گیگابیت در ثانیه از مدار به ایستگاه زمینی مخابره کند.

دانشگاه تهران و روسیه ماهواره مشترک می سازند

رییس دانشگاه تهران: با مجموعه گروه دانشکده هوافضای دانشگاه مسکو توافقاتی را انجام دادیم و بازدیدی از موزه فضایی روسیه داشتیم که به زودی شاهد این باشیم که ماهواره مشترکی را دانشگاه تهران با روس ها در زمینه علمی تحقیقاتی به صورت مشترک عملیاتی کند. رییس دانشگاه تهران از ساخت ماهواره مشترک علمی تحقیقاتی این دانشگاه با دانشکده هوافضای دانشگاه مسکو خبر داد و گفت:‌ اجرای برنامه‌های عملیاتی این طرح از ۲ هفته آینده آغاز می‌شود.

چین برای کنترل ماهواره‌های دشمن یک سلاح سایبری می‌سازد

براساس سند محرمانه‌ای که از ایالات متحده فاش شده، چین درحال ساخت سلاحی است تا بتواند ماهواره‌های دشمنان را در زمان جنگ کنترل کند.

ماهواره‌های چینی به فضا فرستاده می‌شوند؛

اقدامات کشور چین برای رقابت با استارلیک

چین در تلاش است تا برای مقابله با مجموعه‌ ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» به سرعت ۱۳ هزار ماهواره به فضا بفرستد. در واقع این کشور قصد دارد هزاران ماهواره را به مدار پایین زمین بفرستد تا با «استارلینک» رقابت کند.

فهرستی از خطرناک‌ترین زباله‌های فضایی تهدیدکننده زمین؛

هشدار برخورد ماهواره‌ها در مدار زمین

زباله‌های فضایی که یکی از مشکلات نگران‌کننده برای سیاره ما به شمار می‌روند، دانشمندان را بر آن داشته‌اند تا اقداماتی را برای پیشگیری از برخورد احتمالی در پیش بگیرند. در این گزارش، به بررسی خطرناک‌ترین زباله‌های فضایی می‌پردازیم که زمین را تهدید می‌کنند.

شکست پروژه فضا پیمای ژاپن

ژاپن روز جمعه در پرتاب اولین راکت فضاپیمای خود موسوم به اچ۳ به دلیل نقص فنی موتورهای تقویت کننده ناکام ماند

توسط بادهای خورشیدی؛

ماهواره‌ها در حال سقوط هستند

استروم می‌گوید: «قوانین فیزیکی پیچیده‌ای وجود دارند که ما هنوز به‌طور کامل در لایه‌های بالایی جوّ که در آن با باد خورشیدی برهم‌کنش می‌کند، به آنها پی نبرده‌ایم. ما می‌دانیم که این فعل و انفعال باعث بالا آمدن جوّ می‌شود؛ بدان معنا که هوای متراکم‌تر به سمت بالا و به ارتفاعات بالاتر منتقل می‌شود. هوای متراکم‌تر به معنای کشش بیشتر ماهواره‌ها است.».

پس از یک شکست در ماه اوت ۲۰۲۲؛

اولین ماموریت موفقیت‌آمیز موشک جدید هند

موشک جدید موسوم به SSLV متعلق به هند، پس از تجربه یک شکست در ماه اوت ۲۰۲۲، اکنون اولین ماموریت موفقیت‌آمیز خود را انجام داد و طی آن ۳ ماهواره را به مدار زمین برد.