����������-��������������

به گفته متخصص روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نور بیشتری دریافت کنید تا کمتر افسرده شوید

تمامی افرادی که دچار افسردگی فصلی می شوند ضرورتا مبتلا به اختلال افسردگی نیستند، ممکن است درصد کمی از افرادی که به یکباره با تغییر فصل دچار اضطراب و افسردگی می‌شوند، به درمان‌های مداخله‌ای نیاز داشته باشند.

هوا و ژن آلوده خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد!

بر اساس مطالعه جدید که به‌تازگی در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم آمریکا (PNAS) منتشر شد، یک استعداد ژنتیکی برای افسردگی همراه با قرارگرفتن در معرض آلودگی هوا با ذرات بزرگ، خطر ابتلای افراد سالم به افسردگی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

مهم ترین عوامل اضطراب و افسردگی در زنان

در بیشتر جوامع افسردگی و اضطراب در زنان بیشتر از مردان گزارش می‌شود و یکی از دلایل عمده آن، کمال‌گرایی و نیز انتظارات بیش از حد زنان از خودشان است.

محققان در نیچر گزارش کردند:

درمان افسردگی با ایمپلنت مغزی محقق شد

یک مطالعه باورنکردنی اثبات کرده است که چگونه ایمپلنت مغزی می تواند با تحریک الکتریکی مناطق خاصی از مغز، افسردگی شدید را درمان کند.

علائم افسردگی پاییزی و راههای مقابله با این افسردگی فصلی

پاییز فصل رنگ ها است و یکی از زیباترین فصل های خداوند است. اما در همین پاییز خوش آب و رنگ بسیاری از افراد دچار افسردگی می شوند.

درمان افسردگی؛ ازروانشناسی تا مصرف دارو

یادگیری راه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام روش مناسب شما است. از درمان‌های روانشناسی گرفته تا مصرف دارو تا تغییرات سبک زندگی و اتخاذ سبک‌های زندگی سالم‌تر، راه های درمان افسردگی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای فائق آمدن بر افسردگی به شما کمک کنند و احساس شادی و لذت را دوباره در شما ایجاد کنند.

استفاده از ویتامین دی۳ برای بهبود افسردگی دانشجویان

در یک پروسه تحقیقاتی در دانشگاه کرمان، اعلام شد: استفاده از ویتامین دی ۳ برای بهبود افسرگی دانشجویان موثر است.

در گفت و گو با یک پزشک متخصص اعصاب و روان مطرح شد

کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی از علائم افسردگی/ فرد افسرده احساس بی ارزشی می کند

یک پزشک متخصص اعصاب و روان گفت: کاهش وزن چشمگیر بدون گرفتن رژیم غذایی یا افزایش وزن از این علائم است برای مثال تغییر بیش از پنج درصد وزن بدن طی یک ماه صورت می گیرد.

کشف قارچ‌هایی جادویی که افسردگی را درمان می‌کنند+عکس

سال قبل، سازمان غذا و دارو یک عنوان درمان نوآورانه را به شرکت «کامپس پثویز» برای تولید سیلوسایبین به‌عنوان آخرین راه چاره برای افسردگی غیرقابل درمان اهدا کرد. عنوان درمان نوآورانه‌ای که اخیرا سازمان غذا و دارو برای «موسسه یوسونا» واقع در ایالت ویسکانسین اهدا کرده است بخاطر تولید سیلوسایبین به‌عنوان یک درمان معمول برای افسردگی است.