فنی و مهندسی

مدیر فن بازار منطقه ای استان کردستان

شهرک صنعتی بیجار میزبان کلینیک سیار فن‌بازار شد

فن بازار منطقه ای استان در راستای توسعه فناوری به ویژه بارویکرد تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه اقدام به برگزاری دوره ای آموزشی با عنوان شناسایی و مستند سازی نیازهای فناورانه برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان دوره دکتری دانشگاه کردستان کرد.

علم موردنظر پیامبر با به رسمیت شناختن آزادی‌های علمی است/ضرورت تعمیق ارتباط دانشگاهها جهان اسلام برای احیای تمدن نوین اسلامی

دکتر هرسیچ با بیان این که علم مورد نظر پیامبر رحمت همراه با به رسمیت شناختن آزادی‌های علمی است که نتیجه عملی آن باید اقامت عدالت در جهان همراه با اخلاق و حکمت باشد؛ گفت: احیای تمدن نوین اسلامی مستلزم تعمیق ارتباطات بین دانشگاه‌های ایران با دانشگاههای جهان اسلام است.

استاندار اصفهان:

اصفهان آماده افتتاح مراکز علمی، فرهنگی و دانش‌بنیان برای خدمت به جهانیان است

استاندار اصفهان در آیین افتتاحیه جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) ، گفت: اصفهان با پیشینه تاریخی غنی خود هم اکنون نیز آمادگی دارد در راستای تمدن نوین اسلامی با افتتاح مراکز علمی، فرهنگی و دانش بنیان خود به همه جهانیان خدمت‌رسانی کند.

معاون علمی ‌و ‌فناوری رئیس جمهور:

جایزه مصطفی اتفاقات بین‌المللی مثل جایزه کَن را رقم می‌زد

معاون علمی ‌و ‌فناوری رئیس جمهور گفت: جایزه مصطفی، این رویداد و جایزه بزرگ اتفاقات و رویدادها و ارتباطات بین‌المللی ذیل رویدادهایی مانند جایزه کَن و یا رویداد استپ را رقم می‌زند که بحث تبادل علم و فناوری بین کشورها است.

میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هلدینگ پتروپالایش اصفهان؛

تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری توسعه زیست‌بوم فناوری زنجیره‌های ارزش صنعت نفت میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حضور رئیس جمهور به امضا رسید.

با حضور رئیس جمهور؛

بهره‌برداری از واحد تصفیه گازوییل شرکت پالایش نفت اصفهان آغاز شد

با حضور رئیس جمهور واحد زیست محیطی تصفیه گازوئیل جهت ارتقاء کیفی محصولات و با ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه در روز افتتاح شد.

به مناسبت هفته دفاع مقدس

سامانه اردبیل من رونمایی شد

سامانه اردبیل من با حضور معاونان شهرسازی و معماری و به جهت افزایش دسترس پذیری و متمرکزسازی سامانه ها رونمایی شد.

مسئول دفتر مرکزی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران:

دو مدال ویپا به شرکت‌های دانش‌بنیان برتر نمایشگاه فن‌نما اهدا خواهد شد

مسئول دفتر مرکزی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران گفت: در این نمایشگاه از میان شرکت‌های دانش بنیان، به ۲ شرکت برتر مطابق نظر کمیته داوری مشترک نمایشگاه و ویپا، مدال طلا از سوی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (wiipa) اهدا خواهد شد؛ همچنین به بهترین استارتاپ این نمایشگاه از سوی انجمن مخترعین ترکیه (tummiad) یک مدال طلا اهدا خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در اردبیل مطرح کرد:

ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده سراسر کشور

دکتر محمد آیینی در ششمین اجلاس روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری کلانشهرها در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور در حال ساخت است.

رییس شورای شهر اردبیل

۲۳۰۰ هکتار بافت نیازمند بازآفرینی است

دکتر میرمحمد سید هاشمی اجلاس رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها در اردبیل گفت: از شش هزار و پانصد هکتار وسعت شهر، ۲۳۰۰ هکتار نیازمند بازآفرینی است.