پزشکی و سلامت

پرورش استخوان گاو برای گرافت های دندانی

استخوان گاو به طور خاص در استرالیا پرورش داده می شود تا از آن به جای استخوان های اهدایی انسان ها برای گرافت دندان و غیره استفاده شود.

عملیات لانه کوبی و جونده کشی با هدف پیشگیری از بیماری سالک در فراشبند

کارشناس مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت فراشبند در راستای مهار و پیشگیری از بیماری سالک، عملیات لانه کوبی و جونده کشی در مناطق آلوده به سالک در شهرستان فراشبند انجام شد.

جراحی موفقیت آمیز خارج سازی ۲۷ دندان بیمار فلج مغزی تحت بیهوشی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) سمنان

عمل جراحی خارج سازی ۲۷ دندان بیمار فلج مغزی تحت بیهوشی با موفقیت در بیمارستان امیرالمومنین (ع) سمنان ترمیم و خارج شد

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

بین المللی‌سازی حوزه آموزش علوم پزشکی از ماموریت های وزارت است

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بین المللی‌سازی حوزه آموزش علوم پزشکی از ماموریت های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان اصفهان

سرانه تولید شیرهرگاو در کشور به بالای ۴۰ کیلوگرم رسیده

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان اصفهان؛ گفت: سرانه تولید شیرهرگاو در کشور از ۱۸ سال قبل که دومین جشنواره گاو هلشتاین را برگزار کردیم که ۲۵ کیلو گرم بود الان به بالای ۴۰ کیلوگرم رسیده؛ همچنین از نظر سرانه تولید و اقتصادی بودن با کشور کانادا رقابت سر سختی داریم.

مدیر گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

کیفیت شیر تولید اصفهان بسیار بالاست/کاهش جذب آلاینده‌ها نیازمند مصرف شیر و لبنیات است

مدیر گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که کیفیت شیر در کشور ما نسبت به ده بیست سال قبل زمین تا آسمان تغییر کرده و الان شیرهای بسیار با کیفیت در کشور تولید می‌شود؛ بویژه در اصفهان شیر با کیفیت ممتاز با بار میکروبی کمتر از ۱۶ هزار تولید می‌شود؛ گفت: متوسط مصرف روزانه شیر برای هر نفر ۴ واحد است بویژه کاهش جذب آلاینده‌ها نیازمند مصرف شیر و لبنیات است

معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت:

افزایش کیفیت ارائه خدمات با کارایی و اثر بخشی در نظام سلامت

معاون اجرایی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بر ضرورت ارتقای بهره‌وری در نظام سلامت تاکید کرد.

متخصص طب ایرانی معاونت بهداشت استان اصفهان:

شش بیمارستان استان اصفهان متخصص طب ایرانی دارد/طب ایرانی بعنوان سطح دو ناباروری بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد و امیرالمومنین شهرضا

متخصص طب ایرانی معاونت بهداشت استان اصفهان از حضور متخصصین طب ایرانی و ارائه خدمات طب ایرانی در چهار بیمارستان، سه مرکز جامع سلامت و چهار سلامتکده در شهر اصفهان خبرداد و افزود: در دو بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد و امیرالمومنین شهرضا متخصص طب ایرانی جهت ناباروری و سایر بیماری‌ها و در واقع در این دو بیمارستان طب سنتی ایرانی سطح دو ناباروری این مراکز هستند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان اعلام کرد:

نزدیک ۷۰ درصد زنان میانسال استان اصفهان طبق ارزیابی مراقبت بهداشتی ۱۴۰۱ مبتلا به اضافه وزن یا چاقی هستند

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان، اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱ تقریبا یک سوم ۵۵۵هزار و ۲۴۳ نفر از زنان میانسال استان مراقبت بهداشتی دوره میانسالی را دریافت کردند که طبق ارزیابی شاخصهای تندرستی ۴۰.۷ درصد دارای اضافه وزن هستند و ۲۸.۴ چاق هستند، ۶۵.۴ درصد فعالیت فیزیکی مطلوب ندارند و ۳.۶ درصد فشار خون بالا دارد و ۱۱ درصد هم چربی خون بالا دارند .

مسئول بیماریهای غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

۴۵۰هزار نفر از جمعیت بالای ۲۵ سال استان اصفهان دیابت دارند/شیوع پره دیابت۶۰۰هزار نفر است

دکتر حسین خانی مسئول بیماریهای غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۴۵۰هزار نفر از جمعیت بالای ۲۵ سال استان اصفهان دیابت دارند؛ که ۳۵۰ هزار نفر دیابتی استان اصفهان یا از بیماری خود اطلاع ندارند، یا دارو نمی‌خوردند یا یا اگر دارو می خوردند کنترل نیستند؛ همچنین شیوع پره دیابت در استان اصفهان ۶۰۰هزار نفر است.