پزشکی و سلامت

بر اساس آخرین رتبه‌بندی دانشگاه استنفورد؛

۳۰دانشمند دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در لیست دودرصد دانشمندان برتر جهان

بر اساس آخرین رتبه بندی دانشمندان جهانی که توسط دانشگاه استنفورد انجام شده است، ۳۰ نفر از دانشمندان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال گذشته در لیست ۲ درصد دانشمندان برتر جهان قرار داشته‌اند.

انجام مراقبت های بهداشتی بیش از ۷۵ سالمند ناتوان در منزل در هفته ملی سالمند در شهرستان مهر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر گفت: به مناسبت هفته ملی سالمند و در راستای تکریم سالمندان، بیش از ۷۵ سالمند در منزل از سوی مراقبین سلامت و بهورزان مراقبت و خدمات بهداشتی رایگان به آن ها ارایه شد.

هوش‌مصنوعی به حوزه پیش‌بینی و درمان سرطان وارد شد

براساس یک مطالعه جدید مدل‌های هوش مصنوعی قادر هستند با تعریف سه متغیر، پیش‌بینی خطر ابتلا به سرطان ریه را بهتر و ساده‌تر انجام دهند.

حمایت بنیاد ملی علم ایران از پژوهش‌های حوزه درمان و پزشکی

بنیاد ملی علم ایران برای با هدف کمک به رفع مشکلات حوزه درمان و پزشکی، از پژوهش‌ها و تحقیقاتی که در این زمینه انجام می‌شود، حمایت می‌کند.

گزارش تصویری | برگزاری آیین افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین‌المللی سالیانه پژوهش و فناوری دانشجویان علوم پزشکی کشور

آیین افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین‌المللی سالیانه پژوهش و فناوری دانشجویان علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) ۱۲ مهرماه با حضور مسئولین، اساتید و دانشجویان علوم پزشکی از سراسر کشور در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

نیاز به تحقیقات عمیق‌تر در محصولات تراریخته

به گفته دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران تحقیقاتی که انجام شده به نفع محصولات تراریخته نبوده ولی هنوز با قطعیت نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد و این مهم، نیاز به تحقیقات عمیق‌تر در حوزه آکادمیک دارد.

مدیر گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان؛

امسال۱۱هزار مورد حیوان گزیدگی در استان اصفهان ثبت شده

مدیر گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان در نشست خبری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام افزایش موارد حیوان گزیدگی و این که سال گذشته تعداد۱۹ هزار مورد حیوان گزیدگی در استان به ثبت رسید؛ گفت: در ۶ ماه نخست امسال هم ۱۱ هزار مورد ثبت شده است

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان :

۵۳.۵درصد جمعیت بالای ۳۰ سال استان اصفهان خطرسنجی قلبی عروقی شده‌اند

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: افزایش خطر سنجی قلبی عروقی از جمعیت بالای ۳۰ سال به میزان ۸۰ درصد یکی از اهداف بوده که تا الان به ۵۳.۵ دست پیدا کردیم؛ شایع ترین علل مرگ و میر در کشور و استان بیماری قلبی عروقی و حدود ۴۰ درصد است.

برگزیده جایزه مصطفی (ص) مبلغ جایزه خود را به تشویق دانشمندان جوان تخصیص می‌دهد

امید فرخ‌زاد برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)، امروز (دوشنبه) در گفت و گویی اعلام کرد: بر اساس توافقی که با بنیاد مصطفی کردم، مبلغ نقدی جایزه را به تاسیس بنیادی اختصاص می‌دهیم که جایزه ای برای دانشمندان جوان زیر ۳۵ یا ۴۵ سال برگزار کند.

امضای تفاهم‌نامه بین‌المللی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با کامستک

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) با هدف توسعه و بهبود زیست بوم فناوری و نوآوری تفاهم نامه مهم مشترک امضا کردند.