کرمان

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

سوق دوشنبه های استارتاپی به استان آپ ها/ به دنبال جذب سرمایه گذار برای محصولات شرکت های دانش بنیان هستیم

مصطفی بغدادی گفت: ۲۳ تیرماه جاری اولین رویداد استانی "استان آپ" در کرمان برگزار می شود و استارتاپ ها و علاقمندان تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند در سامانه "غزال" صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کنند.

انچه از کرونا در جنوب کرمان باید بدانید؛

طوفان موج چهارم کرونا، شهرهای جنوبی استان کرمان را در نوردید

از ۲۳ شهرستان استان کرمان، ۵ شهرستان بم، رودبار جنوب، قلعه گنج، کرمان و منوجان در وضعیت قرمز، ۷ شهرستان راور، کوهبنان، انار، فهرج، ریگان، نرماشیر و رابر در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و به گفته مسئولان کرونا در استان کرمان برای پنجمین بار، خیز برداشته و مناطق مختلف، یکی پس از دیگری به رنگ قرمز پرخطر درمی‌آیند.

متخصص طب ورزشی - آسیب های عضلانی اسکلتی و مفاصل مطرح کرد:

سلول درمانی راهی موثر در درمان قطعی پارگی تاندون آشیل

علیرضا حسن نژاد گفت: سلول درمانی سبب می شود تا التهاب کاهش یابد و تاندون عمل ترمیم را اغاز کند و ریسک عوارض شدید ضد التهابات کرتون دار را نیز ندارد ضمن اینکه بورسیت که در کنار اشیل قرار دارد و در برخی مواقع دچار ضایعه شدید تری می شود نیز عمل prp یا همان سلول درمانی بر روی ان نیز اثر گذار است .

توسط یک شرکت دانش بنیان کرمانی صورت گرفت:

تولید دستگاه سطح سنج اولتراسونیک در ایران

علی اسماعیلی گفت: سطح سنج اولتراسونیک دستگاهی است که بدون دخالت دست و تنها بر اساس امواج صوتی می تواند حجم سیالات داخل مخزن را اندازه گیری کند و در حال حاضر پنگان اولین و تنها تولید کننده این محصول در خاورمیانه است.

از گردشگری معدنی چه می دانیم؟

خلق ثروت مضاعف از معادن متروک

یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری هر کشور وجود معادن آن است که مشاهده معدن‌های روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج معدن‌ها، استفاده از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مخصوص مورد استفاده در معدن، تماشای انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر به‌خودی‌خود برای هر تماشاگری دیدنی هستند.

از صرفه جویی ارزی تا بازسازی شاول های کابلی در گل گهر؛

ساخت ماده شيميايي فوق العاده ارزبر MIBC كه در فرآیند فلوتاسيون(شناورسازی) موثر است

مدیر عامل گل گهر گفت: فلوتاسیون یکی از اصلی ترین روش های جدایش فیزیکی شیمیایی است، پیریت (کانی حاوی سولفور) موجود در کنسانتره آهن به حباب ناشی از اين فرآیند شیمیایی چسبیده و به صورت سرریز جدا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

مراکر بهداشت، فنی, حرفه ای و تیم سیار کار واکسیناسیون را انجام می دهند/ امتحانات حضوری در سلامتی کامل برگزار می شوند

حمیدرضا رشیدی‌نژاد با بیان اینکه واکسیناسیون بالای ۷۰ درصد جمعیت سالمند با سن ۸۰ سال استان کرمان انجام شده است،گفت : سالمندان بالای ۸۰ سال شهر کرمان علاوه بر مرکز بهداشتی می‌توانند به مرکز سعادت و مرکز فنی و حرفه‌ای برای دریافت واکسن مراجعه کنند و در برخی از بخش‌ها نیز تیم‌های سیار برای واکسیناسیون افراد سالمند نیز اعزام می‌شوند.

همزمان با دهه سرآمدی آموزش؛

جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی در کرمان برگزار شد

صبح امروز جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی همزمان با دهه سرآمدی آموزش با حضور "مختار جلالی جواران"معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در کرمان برگزار شد.

با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان؛

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ایرانی - کوبایی در کرمان آغاز شد

صبح امروزفاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی - کوبایی با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمان آغاز شد.

بسیج دانشجویی استان کرمان خبر داد؛

کسب رتبه برتر جشنواره افرا با طرح سیستم تعلیق خودرو توسط دانشجوی نخبه کرمانی

محمدرضا سالاری گفت: سیستم تعلیق خودرو در دهه های اخیر مورد پژوهش بسیاری از محقین قرار گرفته است که هدف آن کم کردن جابجایی و شتاب سرنشین است لذا ما توانسته ایم با استفاده از کنترل کننده های PID,Fuzzy و ترکیبی از این کنترل کننده ها،جابجایی و شتاب را کاهش بدهیم.