مرکزی

در گفتگو با رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشت استان مرکزی :

نان کامل کلید تضمین سلامت جامعه

نان کامل از آرد کامل، که ماده اصلی تشکیل دهنده خمیر است تهیه شده است. آرد کامل از آسیاب دانه گندم بدون حذف و اضافه اجزای آن(جوانه ، نشاسته و پوسته )تولید شده است.

حمایت و تقویت مرکز رشد از اولویت‌های مهم دانشگاه است

دانشگاه آزاد واحد فراهان با استقرار ده هسته فن‌آور به منظور جلوگیری از وضعیت زیان‌دهی گام موثری در تحقق درآمدهای غیر شهریه‌ای برداشته است.

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مرکزی با مشارکت بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه استان مرکزی برگزار شد.

در این جشنواره از دانشمند بسيجي استان مركزي که در جدیدترین رتبه بندی برترین دانشمندان جهان، موفق به کسب جایگاه ۲درصد دانشمندان برتر جهان سال ۲۰۲۲ تجلیل شد.

برگزاري جشنواره استاني جهادگران علم و فناوري بسيج استان مركزي به روايت تصوير

جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری بسیج در استان مرکزی در۱۳ارديبهشت ۱۴۰۲ با تجليل از برترينهاي پژوهشي استان برگزار شد.

درگفتگو با مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی اراک:

تنهایی، منشاء بیماری‌های روحی و روانی در سالمندان

برای اینکه دوران سالمندی خوبی را سالمندان تجربه کنند سيستم‌هاي دولتي و حاكميت و خود مردم و خانواده‌ها مي‌توانند اثرگذار باشند.

درگفتگو با رئیس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک:

عملکرد شتاب دهندی‌های خطی در رادیو تراپی

عملکرد شتاب دهندی‌های خطی در رادیوتراپی امکان پرتو درمانی را با دقت بسیار بالا و عوارض کمتر نسبت به دستگاه‌های نسل قدیم محیا کرده است و به بافت‌های سالم و اطراف آن هیچگونه آسیبی نمی‌رسد.

بازدید علمی بسیجیان از مرکز نجوم شهرستان فراهان به روایت تصویر

به همت حوزه بسیج خواهران فراهان، جمعی از هسته‌های علمی و پژوهشی بسیج خواهران و مسئولین پایگاه‌های بسیج خواهران فراهان از مرکز نجوم شهرستان فراهان بازدید علمی کردند.ِ

پاتوق گفتگوی دختران با موضوع مکتب حاج قاسم در فراهان به روایت تصویر

همزمان یا فرا رسیدن سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی اولین پاتوق گفتگوی نوجوانان با موضوع مکتب شهید سلیمانی به همت اداره تبلیغات اسلامی فراهان با مشارکت پایگاه علمی بسیج خواهران شهرستان فراهان برگزار شد.

در گفتگو با رئیس گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

استفاده از هر فرصتی برای انجام ورزش و تحرک بدنی

تحقیقات نشان می‌دهد اگر افراد در شرایط سخت زندگی یا هنگامی که افسرده و یا عصبانی هست ورزش کند روحیه‌ آنها بهتر خواهد شد پس باید از هر فرصتی برای انجام ورزش استفاده کرد.

گفتگوی کوتاه با یک کارآفرین دهه هفتاد اراكي:

جوان با انگیزه اراکی که با پشتکار و تلاش توانست یک کسب و کاری جدید راه اندازی کند

پرینتر سه بعدی به عنوان یک تکنولوژی سبز معرفی شده، با استفاده از تکنولوژی فیلامنت از مواد بازیافت شده در مقایسه با ساخت کاهشی، ضایعات کمتری بر جای می‌گذارد.