دانش آموزان برتر علمی لامرد تقدیر شدند

همایش تجلیل از دانش آموزان برتر علمی پژوهشسرای لامرد با حضور رئیس آموزش و پرورشی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لامرد، جشن برترین های دانش آموزان پژوهش سرای لامرد در سال ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ برگزار شد و از ۴۷ نفر از دانش آموزان برتر علمی تقدیر شد.

در جشن برترین های پژوهشسرای دکتر حیاتی، حیاتی رئیس اداره آموزش و پرورش  شهرستان لامرد بهمراه تعدادی از معاونین آموزشی این اداره، مدیران و دانش آموزان در این پژوهشسرا برگزار شد.

در این آئین از ۴۷نفر از دانش آموزان برتر علمی پژوهشی منطقه ای و استانی راه یافته به مرحله کشوری و همچنین داوران و اساتید تقدیر شد.

ابراهیم حیاتی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لامرد با تقدیر از تلاش و همت همه فرهنگیان، و مربیا افزود: خوشحالیم که دانش آموزانی تلاشگر و فعال داریم و امیدواریم دانش آموزان برای خودکفایی کشور در تمامی عرصه‌ها تلاش کنند.

وی گفت: دانش آموزان امروز با افتخارآفرینی و اندیشه متعالی سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور هستند تا در آینده ایران اسلامی نقش داشته باشند و توان خود را در عرصه جهانی نشان دهند.

در ادامه مصطفی رفیعی مدیر پژوهشسرای دکتر حیاتی لامرد در گفت وگویی با خبرنگار علم و فناوری در لامرد اظهار کرد: دولت باید از کارافرینان حمایت کند و ما نیز این مهم را دنبال می کنیم زیرا علم پایه پیشرفت همه جانبه کشور است.

وی افزود: علم و پژهش دو بال مهم در امر تحقیق و پژوهش می باشد که باید به این مهم توجه ویژه تری شود.

او با بیان این مطلب که تعامل اثربخش با مدارس باید به خوبی در زمینه علمی انجام شود خاطرنشان کرد: ‌حمایت مالی ومعنوی از دانش اموزان عزیز برای حضور در برنامه های علمی و پژوهشی را وظیفه ذاتی خود میدانیم.

این استاد دانشگاه بر شناسایی نقاط قوت و ضعف در مراکز علمی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: تولید علم و پژوهش حیات آینده یک کشور است لذا، صنایع مستقر در شهرستان به این مهم توجه ویژه تری داشته باشند.

به گزارش علم و فناوری از لامرد در موقعیت فعلی، دانش آموزان باید مشکلات و موارد علمی کشور را شناسایی و احصا، و بر محور آن موضوع بتوانند بخشی از مشکلات محیط پیرامونی خود با پژوهش و تحقیق حل کنند.

همچنین، دانش اموزان یا فراگیران در نظام های آموزشی وقتی علم را به صورت کامل یاد گیرند و در محیط مشخص خود مصرف کنند می توان گفت علم فرا گرفته برای خود، خانواده و جامعه سودمند است. 

 

خبرنگار: محمود صابری زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶:۲۵

شناسه خبر: 106899

مطالب مرتبط :
عنوان رساله برتر در پنجمین جشنواره فرهیختگان به دانشجوی دانشگاه آزاد لامرد رسید

عنوان رساله برتر در پنجمین جشنواره فرهیختگان به دانشجوی دانشگاه آزاد لامرد رسید

رساله برتر کشوری دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد واحد لامرد در پنجمین جشنواره فرهیختگان با راهنمایی دکتر سیداحمد هاشمی حائز مقام شد.

تفاهم‌نامه

عقد تفاهم نامه سلامت دهان و دندان دانش آموزان بین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و آموزش و پرورش

با حضور مسئولین دانشگاه علوم‌پزشکی اردبیل و اداره کل آموزش و پرورش استان، تفاهم نامه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان منعقد شد.

مشترکین برق در صورت کاهش مصرف برق پاداش دریافت می‌کنند

در گفت وگوی مدیر توزیع نیروی برق لامرد با علم وفناوری مطرح شد؛

مشترکین برق در صورت کاهش مصرف برق پاداش دریافت می‌کنند

مدیر توزیع نیروی برق لامرد گفت: مشترکانی که در مصرف برق بویژه در اوج پیک بار تابستانی، با صرفه جویی مصرف برق خود را کاهش دهند، در محاسبه قبوض برق خود پاداش دریافت می‌کنند.

خلق افتخاری دیگر با استفاده از توان جوانان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

خلق افتخاری دیگر با استفاده از توان جوانان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

انجام اورهال و تعمیرات اساسی کوره های حساس ذوب واحد ریخته گری در آلومینیوم جنوب توسط متخصصین بومی صورت گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب