رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا عنوان کرد؛

حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط با رشد جمعیت

دکتر امامی نژاد گفت: اعتبارات پژوهشی خوبی برای مسئله رشد جمعیت و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی‌ و حوزوی وجود دارد.

دکتر مسعود امامی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری گیلان با اشاره به جوانی و افزایش جمعیت اظهار کرد: دانشگاه‌ها، نخبگان و مسئولان باید به‌صورت عملی در راستای فرهنگ‌سازی برای افزایش جمعیت مثل حمایت دوران بارداری،حمایت از فرزندان متولدشده،ترغیب زوج‌ها به فرزند آوری و.‌‌.. گام بردارند.

وی افزود: عدم اشتغال پایدار برای تأمین معیشت زندگی و مسکن، شرایط سخت اقتصادی و نبود مشوق‌های مطلوب برای حل مشکلات خانواده‌ها ازجمله دلایل و عوامل کاهش تمایل به فرزند آوری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا ازجمله معایب تک‌فرزندی را تمایل به پرتوقع بودن، ایجاد تکبر و عزت‌نفس توخالی،سرکش شدن زودهنگام،کنترل و مدیریت کمتر احساسات،مهارت ارتباطی ضعیف‌تر،وابستگی به والدین و انزوا دانست.

دکتر امامی‌نژاد، نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی و  غیرپزشکی در حوزه جامعه شانسی و روان‌شناختی و فرهنگ‌سازی برای افزایش جمعیت را در فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی،آموزش مهارت‌های دوران ازدواج و فرزند آوری عنوان کرد.

وی گفت: مسئله ناباروری و درمان به‌موقع، عدم ارتقای سواد بهداشتی و جریان سازی گفتمان افزایش جمعیت و توجه به مسائل روان‌شناختی و اجتماعی از عمده‌ترین دلایل این موضوع مهم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا بابیان اینکه اعتبارات پژوهشی خوبی برای مسئله رشد جمعیت و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی‌ و حوزوی وجود دارد تصریح کرد: اهمیت نقش و جایگاه مراکز علمی و پژوهشی در فرهنگ‌سازی در همه زمینه‌ها و  اختصاص اعتبارات پژوهشی و مشوق‌های اجتماعی‌ و اقتصادی درزمینهٔ رشد جمعیت‌ می‌تواند نقش بسزایی ایفا کند.

زمان انتشار: سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 106951

مطالب مرتبط :
​فراخوان حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی در راستای نیاز فناورانه

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان مطرح کرد:

​فراخوان حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی در راستای نیاز فناورانه

​مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی لرستان گفت: در راستای نیاز فناورانه، فراخوان حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی داده شد.

کارگاه

مسئول فرهنگی دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه:

کارگاه آموزشی با موضوع سلامت در دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه برگزار شد

دکتر سلطانی پر شکفتی گفت: کارگاه آموزشی با موضوع سلامت با حضور کارمندان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

محمودی

عضو هیأت علمی گروه مطالعات ناحیه‌ای پژوهشکده محیط‌ زیست جهاد دانشگاهی گیلان:

لزوم اقدام دانشگاه‌ها در جهت‌دهی به سیاست‌های جمعیتی، با استفاده از ابزارهای پژوهشی

دکتر محمودی بابیان اینکه مهم‌ترین چالش در ارتباط با الگوی فرزند آوری تک‌فرزندی، اثرات روحی و روانی است گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند در جهت‌دهی به سیاست‌های جمعیتی، با استفاده از ابزارهای پژوهشی، آموزشی و فرهنگی خود اقدام کنند.

۱

طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی در یزد

مدیر مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد از اجرای طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی با موضوع دفاع مقدس در یزد خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب