استاندار هرمزگان؛

قرارداد فروش ۳۱۵۴۳ متر مکعب پساب تصفیه شده منعقد شد

استاندار هرمزگان: طرح جمع آوري فاضلاب تبديل تهديد به فرصت است استاندار هرمزگان با اشاره به طرح جمع آوري فاضلاب و تحويل آن به صنايع گفت: اين طرح تبديل تهديد موجود به فرصت است

 

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، مهدی دوستی در حاشیه مراسم مبادله قرارداد فروش آب حاصل از بازیافت فاضلاب شهر بندرعباس در صنایع مولد، تصريح كرد: امروز اين قرارداد في مابين شرکت تامین و توسعه زیرساخت‌ خلیج‌فارس با شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، صبافولاد خلیج‌فارس و فولاد مادکوش منعقد شد و یکی از چالش‌های شهر بندرعباس، مسئله فاضلاب بود که حتی به بخش پیشران اقتصادی استان یعنی گردشگری آسیب می‌زد.

وی افزود: این طرح جمع آوری فاضلاب و تحویل آن به صنایع هم کمک می‌کند تهدید موجود به فرصت تبدیل شود و علاوه بر جلوگیری از ورود پساب به فاضلاب، مانع از تولید پساب آب شیرین کن‌های جدید می‌شویم و به صنعت نیز کمک می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: در سفري كه رئیس سازمان محیط زیست به استان داشتند بخشی از قراردادها امضا شد و امروز هم سه قرارداد جدید منعقد شد. وي خاطرنشان كرد: یک قرارداد در قالب مشارکت مدنی با بانک ملی امضا شده كه از 85 هزار مترمکعب پساب روزانه شهر بندرعباس، تاکنون قرارداد خرید 70 هزار مترمکعب امضا شده و منابع قرارداد صرف ساخت می‌شود.

 وی با تاکید بر لزوم روش‌های جدید تامین مالی تصریح کرد: این پروژه تاکنون از صفر درصد به 30 درصد پیشرفت رسیده و 2700 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده که پیمانکار فعال دارد. دوستی با اشاره به قرارداد بانک ملی گفت: تعهد بانک ملی در مجموع 1600 میلیارد تومان است كه فاز اول از 470 میلیارد تومان، 120 میلیارد تومان آن پرداخت شده و 1100 میلیارد هم در گام بعدی امضا خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه قراردادهای امروز مربوط به پالایشگاه نفت بندرعباس، صبا فولاد و فولاد مادکوش بود ادامه داد: 14700 مترمکعب از پساب بندرعباس باقی مانده که این میزان هم با یک صنعت استان قرارداد منعقد خواهد شد تا به طور کامل پرونده مالی این پروژه بسته شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با تاکید بر اینکه برای تسریع در روند ساخت از ظرفیت بانک توسعه اسلامی استفاده میشود گفت: زمان این پروژه 3 ساله شامل 7 فاز است که یکسال از اجرای آن گذشته و انتظار می‌رود در 2 سال آینده این طرح به بهره برداری برسد. وي افزود: تلاش مي شود الحاقات و ساخت و سازهای جدید و بافت فرسوده نیز در این طرح جامع فاضلاب گنجانده شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸:۰۷

شناسه خبر: 107930

مطالب مرتبط :
ع

استاندار هرمزگان:

زمینه بورسیه شدن دانش‌آموزان مستعد توسط صنایع ایجاد می شود

استاندار هرمزگان در نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان گفت: زمینه بورسیه شدن دانش‌آموزان با اولویت دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار در صنایع ایجاد می شود.

hyu

ثبت رکورد

ثبت رکوردهای متعدد در فولاد هرمزگان در بهار امسال

کارکنان پرتلاش فولاد هرمزگان در سال «مهار تورم و رشد تولید» با پشتکار و کار تیمی، با وجود محدودیت‌های فراوان در بحث تأمین انرژی و گرمای طاقت‌فرسا موفق به ثبت رکوردهای جدیدی در ناحیه فولادسازی به‌ویژه تولید ۴۴۹ هزار تن تختال و رشد ۱۵ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب