رئیس‌جمهور در آیین اختتامیه جشنواره ملی رسانه‌های ایران بیان کرد؛

رسالت اهالی رسانه امیدآفرینی است

آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران روز یکشنبه ۱۷ مردادماه هم‌زمان با روز خبرنگار با حضور رئیس‌جمهور کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنگوی دولت و جمعی از فعالان حوزه رسانه در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تهران؛ آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران روز یکشنبه ۱۷ مردادماه هم‌زمان با گرامیداشت روز خبرنگار در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

در این مراسم آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت و جمعی از پیش‌کسوتان و فعالان حوزه رسانه حضور داشتند.

 

بیست و یکمین دوره از جشنواره ملی رسانه‌های ایران پس از ده سال برگزار گردید و طی آن ضمن بزرگداشت مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود دعایی و مرحوم عمادالدین افروغ، از احمد توکلی له پاس سال‌ها تلاش و فعالیت در حوزه رسانه تجلیل به عمل آمد. همچنین نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره معرفی و از رتبه‌های برتر جشنواره تقدیر شد.

مهدی عرفاتی دبیر بیست و یکمین جشنواره رسانه‌های کشور در اشاره به روند برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره بعد از وقفه‌ای ده‌ساله باهمت وزارت ارشاد و شخص وزیر و آقای مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد مجدد برگزار شد و ما در این دوره با مشارکت پر شور و کم‌نظیری در جامعه خبری کشور مواجه بودیم.

 

عرفاتی افزود: در این دوره از جشنواره نزدیک به ۷۰۰۰ اثر از طرف خبرنگاران کشور به دبیرخانه ارسال شد که نکته قابل‌توجه آن تنوع آثار و رسانه‌ها است که طیف وسیعی از رسانه‌ها را شاهد بودیم. همکاران ما هم تلاش کردند تا با نگاه بی‌طرفانه و حرفه‌ای آثار را بررسی کنند و اگر سهواً دچار خطایی شدیم من خواهشمندم که ما را حلال کنید تا در دوره‌های بعدی این جشنواره را بهتر برگزار کنیم.

 

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشور در آیین این مراسم گفت: جایگاه راوی و خبرنگار در روایات و فرهنگ دینی ما بسیار پر اهمیت است و سوگند قرآن به قلم، سوگند به قلم‌هایی است که از آن‌ها حقایق و معارف الهی و تلاش برای نجات و احقاق حقوق انسان تراوش می‌کند.

 

رئیس‌جمهور کشور با اشاره به ابزارهای جدید انتقال خبر اظهار کرد: همه این ابزارها برای جمع‌آوری و انتقال خبر هستند؛ اما تولید خبر همچنان توسط نیروی انسانی انجام می‌شود که ثقه و مورد اطمینان بودن او بسیار مهم و تأثیرگذار است‌.

 

او ادامه داد: جریان رسانه‌ای دشمن به دنبال جلوه‌دادن باطل به‌عنوان حق و حق به‌عنوان باطل است و می‌خواهد فضا را آلوده نشان دهد. در این جنگ شناختی باید با استفاده از ابزار دفاع شناختی به مقابله با دشمنان پرداخت. دشمن ایمان و باور مردم را مورد هدف قرار داده است و می‌خواهد آن را تضعیف کند. ایمان را در دل مردم تضعیف کند و برای این کار از خبرسازی، تحلیل و مستندسازی استفاده می‌کنند تا امید مردم را به یاس تبدیل نماید که شما اهالی رسانه در مقابله با این تهاجم دشمنان نقش اساسی دارید.

 

رئیس‌جمهور کشور با اشاره به جایگاه اهالی رسانه در امیدآفرینی افزود: خالی‌کردن دل ملت ایران کار پیچیده‌ای نیست. تمام رسالت ما این است که امید ایجاد کنیم. ما به‌عنوان دولت و شما اهالی رسانه باید با کار، تلاش و قلم خود امید ایجاد کنیم و در جهت منافع ملی حرکت کنیم. هر کس آگاهانه و یا از روی عدم آگاهی ناامنی ایجاد کند در این جهت عمل‌نکرده است. من از زمان تصدی مسئولیتم در دولت از هیچ خبرنگار و رسانه‌ای شکایت نکردم؛ چراکه معتقدم نقد رسانه‌ای و اصحاب رسانه نعمتی برای کشور هستند.

 

او با اشاره به اردوهای راهیان پیشرفت بیان کرد: امروز پیشرفت‌های زیادی در کشور داریم که ندیدن آن‌ها سخت است. منکر وجود مشکلات نمی‌شویم؛ اما باید پیشرفت‌ها نیز روایت شوند و در بیان مشکلات با ارائه راهکار و پیگیری اجرای آنها، رفع مشکلات دنبال شود.

 

او اضافه کرد: کسانی که برای برون‌رفت از مشکلات کشور تلاش می‌کنند باید برای مشکلاتی که دشمن ایجاد می‌کند نیز راهکار عملی ارائه دهند. بیش از ۱۰ مقام دولتی که در دو سال گذشته با آن‌ها ملاقات کرده‌ام از حجم بالای پیشرفت‌های ایران با وجود تحریم‌ها و تهدیدهای گسترده ابراز شگفتی کرده‌اند؛ بنابراین لازم است تا اهالی قلم و بیان پیشرفت‌های خودمان را ببینند و این‌گونه نباشد که بر مبنای منافع و رویکردهای حزبی و گروهی عمل کنیم. امروز همه باید فارغ از هر اندیشه و جناحی منافع ملی را نقطه اشتراک خودمان بدانیم.

 

آیت‌الله رئیسی آزادی قلم و بیان را از افتخارات ایران اسلامی دانست و افزود: امروز به برکت خون شهدا و مجاهدان در صحنه، این آزادی‌های مشروع تضمین شده و دولت و همه دستگاه‌های حاکمیتی به آن پایبند هستند.

 

او در پایان ضمن گرامیداشت یاد همه شهدای رسانه و درگذشتگان صاحب‌قلم بر توجه به مطالبات خبرنگاران و رسانه‌ها که طی مراسم، توسط چند تن از فعالان این حوزه مطرح شد تأکید کرد.

 

به گزارش علم و فناوری تهران؛ در ادامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بیان کرد: خدا را شاکریم که پس از وقفه‌ای ده‌ساله جشنواره رسانه‌های ایران به همت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و همچنین مشارکت دلسوزانه رسانه‌های کشور به‌خوبی برگزار شد. از رئیس‌جمهور محترم تشکر می‌کنم که با وجود تراکم برنامه‌ها و مراسماتی که دارند با روی گشاده دعوت حضور در این مراسم را پذیرفتند.

 

او افزود: رئیس‌جمهور هدیه ویژه روز خبرنگار را برای همه کسانی که عضو سامانه رسمی خبرگزاری هستند به ۵ برابر افزایش داده‌اند.

 

اسماعیلی یادآور شد: از ابتدای دوره حضور شما در دولت تا کنون، میزان بیمه‌شدگان حوزه خبرنگاری در صندوق هنر به ۹۸ درصد افزایش‌یافته است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را داریم که در خدمت هرکس که به‌عنوان خبرنگار شناخته می‌شود باشیم.

 

او همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های بسیار خوب دولت و با حمایت‌های رئیس‌جمهور به همه اصحاب رسانه و خبرنگارانی که در طرح ملی اقدام مسکن ثبت‌نام کرده‌اند در زمینه مسکن کمک  خواهیم کرد. بیمه و مسکن خبرنگاران جزو دغدغه‌های اصلی وزارت ارشاد است که باقوت در حال پیگیری و انجام است.

 

وزیر ارشاد عنوان کرد: در سال گذشته ما یک جنگ ترکیبی همه‌جانبه را پشت سر گذاشتیم. ملت ایران، جامعه خبری و رسانه با ایستادگی این مسیر را هموار کردند و امروز هم که روز خبرنگار است به نام شهید صارمی نام‌گذاری شده

است که یک نمادی از ایثار و ازخودگذشتگی است.

او در پایان تصریح کرد: اکنون از همه اصحاب فرهنگ و رسانه که نظام اسلامی را برای تحقق اهداف الهی و خدمت‌رسانی به مردم‌یاری می‌کنند تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

پایان پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵:۲۷

شناسه خبر: 108175

مطالب مرتبط :
رزمایش

مسئول سازمان بسیج سازندگی مطرح کرد:

امیدآفرینی در جامعه نقشه‌های دشمنان را خنثی می کند

مسئول سازمان بسیج سازندگی به لزوم روایت خدمت توسط گروه‌های جهادی اشاره کرد و گفت: امروز باید گروه‌های جهادی روایت خدمت را هنرمندان در جامعه روایت کنند تا ضمن امیدآفرینی در جامعه نقشه‌های دشمنان را نیز خنثی کنند.

آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران

گزارش تصویری | برگزاری آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه‌های ایران

آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی رسانه‌های ایران روز یکشنبه ۱۷ مردادماه هم‌زمان با روز خبرنگار با حضور رئیس‌جمهور کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنگوی دولت و جمعی از فعالان حوزه رسانه در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

خبرنگار

فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل

نقش خبرنگاران در ایجاد امید آفرینی، اتحاد و انسجام

نقش خبرنگاران نه تنها کمتر از فداکاری و ایثار شهدای دوران جنگ و دفاع مقدس نیست بلکه به مراتب در امیدآفرینی و از بین بردن یاس و ناامیدی ، ایجاد اتحاد ، انسجام و وفاق ملی در سطح کشور بیشتر است.

همایش پیشرفت ایران قوی با خبرنگاران امیدآفرین

گزارش تصویری | همایش پیشرفت ایران قوی با خبرنگاران امیدآفرین

همایش پیشرفت ایران قوی با خبرنگاران امیدآفرین به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین و خبرنگاران امروز ۱۵ مردادماه در محل لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد.

خبرنگاران در دل صحنه‌های خطر حضور دارند

سردار سلامی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار بیان کرد؛

خبرنگاران در دل صحنه‌های خطر حضور دارند

همایش پیشرفت ایران قوی با خبرنگاران امیدآفرین به مناسبت روز خبرنگار با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولین و خبرنگاران در محل لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور:

تأمین داروهای مورد نیاز مردم برنامه مهم دولت است

رئیس ‌‌جمهور تسریع در واکسیناسیون عمومی و تأمین داروهای مورد نیاز مردم را برنامه مهم دولت دانست.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور

بسیجیان دانشگاه های خوزستان خطاب به رئیس جمهور:

مهم ترین حلقه‌ مفقوده آبادانی خوزستان مدیریت است

به استناد وضعیت وخیم استان با وجود ظرفیت های کلان می توان به این نتیجه رسید مهم ترین حلقه‌ مفقوده آبادانی استان خوزستان مدیریت است.

nn

به مناسبت هفته خبرنگار؛

سرکشی مسئولان سپاه فجر و بسیج رسانه از خبرگزاری علم و فناوری فارس

به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت، شهید صارمی که روز و هفته خبرنگار نامگذاری شده است، امیر جاهدی، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در ستاد تخصصی اقشار بسیج و هادی رضایی، مسئول بسیج رسانه فارس در محل خبرگزاری علم و فناوری استان فارس حاضر شده و ضمن دیدار با مدیر خبرگزاری و خبرنگاران، از آنها تقدیر کردند.

نمایشگاه کتاب

۱۸ تا ۲۳ آبان صورت می‌گیرد

برپایی نوزدهمین دوره نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج

سرپرست اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی نوزدهمین دوره نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی شهر یاسوج از ۱۸ تا ۲۳ آبان ماه خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب