آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار شد

تجلیل از۵ واحد فناور برتر استان قم

درخشش ۵ واحد فناور عضو پارک در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر

آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم، 50 از پژوهشگران و فناوران  برتر حوزه علمیه قم، مربیان و دانش‌آموزان پژوهشگر و صنعت‌گران و مراکز فناوری و دانشگاهی تجلیل شدند  استاندار قم درآیین تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری قم که روز 18 آذرماه درسالن کرامت استانداری برگزار شد گفت: تا زمانی که پژوهش های دانشگاهی کاربردی نشود نباید به حل مساله و رفع مشکلات جامعه فکر کرد.

دکتر بهرام سرمست با اشاره به نقش مهم مراکز علم و فناوری در توسعه اقتصادی جامعه گفت: شکاف عمیقی بین عرصه‌های پژوهشی، تئوری و فناوری با عرصه صنعت و تولید و سیاست گذاری‌های اجتماعی وجود دارد و این دوگانگی و بی‌اعتمادی سبب شده تا نتوانیم به یک توسعه متوازن برسیم.

به گفته وی، صنعت و تولید قم باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان و علم بروند و خود را با معیارهای صنعت و تولید قرن ۲۱ هماهنگ کنند.

در این مراسم آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی تصویری با ابراز خرسندی از نقش مهم پارک علم و فناوری در توسعه پژوهش و فناوری در استان قم گفت:  امروزه خوشبختانه اساتید و نخبگان دانشگاهی پژوهش را در مسیر حل مساله جامعه طراحی کرده و انجام می دهند.

وی در ادامه توصیه‌هایی در راستای بایدها و نبایدهای پژوهشی ارائه کرد و گفت: اولین توصیه این است که پژوهش باید براساس نیاز سنجی باشد یعنی ما نباید تنها دل خوش کنیم که یک کار پژوهشی انجام گرفته است، بلکه باید بدانیم که این پژوهش براساس چه نیازی در چه راستایی انجام شده است، همچنین پژوهشگران ما نباید به تقریر حرف های دیگران بسنده کنند بلکه، ابتکار، خلاقیت و نوآوری با دیدی موشکافانه و نقادانه داشته باشند تا در طراز دانشگاه ها و حوزه‌های ما باشد.

در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناور برتر استان در سال 99، از5واحد فناور عضو پارک علم و فناوری استان قم( به ترتیب امتیاز و رتبه ) نام آوران آفرینش فردا(حجت الاسلام کاهانی)، اطلس سرام کویر یزد( مهندس محمد حسینی زاده یزدی)، اندیشه پردازان سامان گستر پارس( مهندس امیر میثم صفا)، رسانه گستر بنیسی ( حجت الاسلام دکتر بنیسی)، ثمر طیبه( حجت الاسلام سید حیدر طبسی) و یک واحد فناور عضو مرکز رشد دانشگاه قم، داده کاوری سدید سپاهان( مهندس سعید احمدی) تجلیل به عمل آمد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱:۲۷

شناسه خبر: 93486

مطالب مرتبط :
معاون فناوری و نوآوری وزرات علوم

عکس/ علیرضا صادقیان پور

نشست خبری معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در قم از دریچه دوربین

نشست خبری تشریح برنامه‌ های معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور دکتر محمد علی نژاد مسئول این معاونت و دکتر رهسپار فرد رئیس پارک علم و فناوری استان قم در سالن جلسات پارک برگزار شد.

معاون وزیر علوم

معاون وزیر علوم:

رمز موفقیت کشور انجام پژوهش و فناوری در کنار هم است

دکتر زمانیان: دشمنی و عناد بدخواهان ایران اسلامی به خاطر جهش علمی کشور است که مرهون خون شهدا و رشادت دانشمندان ایران است.

فناوران برتر

همزمان با هفته پژوهش،

برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان

مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان قم برگزار شد.

درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

آغاز روند عمرانی مرکز رشد قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم خبر داد :

آغاز عملیات عمرانی مرکز رشد بسیج علمی قم

مهندس کاویانی مسئول بسیج علمی پژوهشی قم گفت : مرکز رشد این سازمان را به نقطه ثقل و مرکزی شهر جهت سهولت دسترسی علاقه مندان علوم در شهر و استان قم انتقال دادیم .

سرمست

استاندار قم تاکید کرد

ضرورت تبدیل پژوهش های علمی به ثروت

بهرام سرمست استاندار قم در مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری قم گفت : واحد های تولیدی و صنایع باید نیاز علمی خودرا از بدنه دانشگاهی با دید اقتصاد دانش بنیان رشد بدهند .

جامعه المصطفی

به مناسبت هفته پژوهش در قم

نشست خبری جامعة‌ المصطفی

برگزاری نشست خبری معاونت پژوهش جامعة‌ المصطفی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور اصحاب رسانه، در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی

آیت الله یزدی

انالله و اناالیه راجعون

آیت الله محمد یزدی به دیار باقی شتافت

طی بیانیه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فوت آیت‌الله محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت .

نشست

در نشست صمیمی مدیران سازمان علمی استان تهران مطرح شد،

برگزاری استارت آپ دانشجویی با موضوع کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان

نشست صمیمی مدیران سازمان علمی استان تهران با مسئولین باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تقویت همکاری و اقدامات موثر علمی برگزار شد.

نمایشگاه قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم از نمایشگاهی که امسال بصورت مجازی برگزار میشود خبرداد

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم از ۲۹ آذرماه تا ۵ دی ماه توسط پارک علم و فناوری استان قم به صورت مجازی برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب