پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

کد مطلب: 101732  |  تاريخ: یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۶:۲۹


موفقیتی دیگر برای عضو مرکز رشد فناور نخبگان پارک فناوری پردیس؛

پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

سامانه گلخانه هوشمند پارس کارن از طریق همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا (هوشمندسازی)، در بهینه و خودکارسازی کشت محصولات تحول بسیار خوبی در کشاورزی به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شرکت "پردازش هوشمند پارس کارن توسعه" از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شده است. این سامانه‌ها برای کنترل هوشمند و از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد و این شرکت توانسته با حمایت‌های پارک فناوری پردیس به تجاری‌سازی محصولاتش دست پیدا کند.

سید مرتضی شهرآیینی مدیرعامل شرکت "پردازش هوشمند پارس کارن توسعه" در رابطه با تولید این محصول جدید اذعان داشت: نقش هوش مصنوعی هر روز در زندگی ما پررنگ‌تر می‌شود؛ تلفیق هوش مصنوعی با اینترنت اشیاء و سرورهای رایانش ابری، برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم‌های مبتنی بر کامپیوتر، فرصت‌های فراوانی ایجاد می‌کند که در آن تمام دستگاه‌ها به صورت دو طرفه با هم ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: وجود سیستم‌های هوشمند و فناوری‌های جدید می‌تواند نتایج مثبتی، مانند افزایش خلاقیت را به همراه داشته باشد و زندگی افراد را ساده‌تر کرده و سرمایه را به گردش درآورد. در همین راستا شرکت ما کار طراحی ساخت سه سامانه هوشمند کنترل از راه دور را انجام داده است.

سامانه گلخانه و مزارع هوشمند؛

مدیرعامل شرکت پارس کارن تصریح کرد: سامانه گلخانه هوشمند پارس کارن از طریق همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا (هوشمندسازی)، باعث بهینه و خودکارسازی کشت محصولات شده و تحول بسیار خوبی در کشاورزی به وجود آورده است.

شهرآیینی بیان کرد: گلخانه‌های هوشمند پارس کارن مجهز به فناوری‌های مدرن سنسور و ارتباطات هستند که به صورت خودکار، اطلاعات را از محیط اطراف محصولات دریافت و پردازش می‌کنند. به کمک این فناوری شما می‌توانید تمامی عوامل محیطی را از راه دور و به کمک گوشی یا تبلت خود کنترل و تنظیم کنید.

وی اذعان داشت: استفاده بهینه از نیروی انسانی، صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری بیش از ۴۰ درصد نسبت به گلخانه‌های سنتی، جلوگیری از هدر رفتن مصرف انرژی در کنترل و نظارت از راه دور سیستم و ایمنی بالا از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

شهرآیینی گفت: در این سامانه کاربر علاوه بر آنالیز داده پیشرفته و گزارش و سناریو پذیری از راه دور، می‌تواند کنترل و پایش دما و رطوبت محیط، کنترل و پایش رطوبت خاک، کنترل و پایش شیر و پنجره، کنترل و پایش میزان co2، کنترل و پایش شیر برقی، کنترل و پایش نور محیط، کنترل و پایش وسایل سرمایشی و گرمایشی، تردد افراد، برق شهری و اضطراری و سامانه های هواشناسی را نیز مدیریت کند، همچنین امکان افزایش سنسورهای مختلف بنا به درخواست کارفرمایان نیز وجود دارد.

سامانه خانه هوشمند؛

مدیرعامل این شرکت در ادامه با بیان اینکه محصول بعدی ما سامانه خانه هوشمند پارس کارن است، خاطر نشان کرد: امروزه با توجه به روند رو به رشد ساخت و ساز در کلان شهرها و همچنین استقبال گسترده مردم از امکانات تکنولوژی و تجهیزات مدرن زندگی روزمره، سیستم هوشمندسازی در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

شهرآیینی تصریح کرد: قابلیت اتصال به تمامی سنسورها و دتکتورهای موجود، قابلیت کنترل و مدیریت یکپارچه با تمامی پلتفرم‌ها، قابلیت سفارشی‌سازی امکانات بر اساس نیاز و خدمات پس از فروش بسیار مناسب، از ویژگی‌های این سامانه هوشمند است.

وی افزود: این سامانه می‌تواند کنترل هوشمند روشنایی، قفل درب‌ها، پنجره‌ها و پرده برقی را برعهده گیرد، همچنین می‌تواند کنترل سنسورهای امنیتی از راه دور، دمای محیط و آبیاری هوشمند فضای سبز را نیز انجام دهد.

سامانه کنترل معادن- تونل و مکان‌های صعب العبور؛

مدیرعامل این شرکت بیان کرد: سامانه کنترل معادن- تونل و مکان های صعب العبور پارس کارن یکی دیگر از خدمات ارائه شده در شرکت ماست.

شهرآیینی با اشاره به اینکه این روزها کنترل و پایش معادن، تونل‌ها، کانال‌های مخابرات، برق، گاز، آب و اماکن صعب‌العبور از دغدغه‌های جامعه بشری و هزینه‌های هنگفتی را در بر داشته است، افزود: لذا هوشمندسازی این اماکن با استفاده از سیستم هوشمند پارس کارن و کنترل از راه دور، بخش زیادی از نگرانی‌های متولیان امر را از میان برمی‌دارد.

وی اذعان داشت: کنترل و نظارت یکپارچه بر خط، سیستم ایمنی بالا و کاهش هزینه‌های نگهداری و استفاده بهینه از نیروی انسانی، صرفه‌جویی در وقت و هزینه و گزارشگری بلادرنگ از مزایای استفاده از سیستم هوشمند پارس کارن است.

به گفته شهرآیینی، سناریوپذیری از راه دور، سیستم آنالیز داده گزارش‌گیری متنوع کنترل و پایش گازهای خطرناک، کنترل و پایش تردد افراد، کنترل و پایش سیستم‌های علمی اعلام حریق، تشخیص نشتی آب و گاز، تشخیص اتصال و قطعی کابل‌های برق و مخابرات، روشن و خاموش نمودن خودکار و دستی تهویه هوا، کنترل و پایش سنسورهای دود فعال نمودن سیستم‌های اطفاء حریق، کنترل و پایش جریان برق شهری و استراتژی کنترل و پایش دما و رطوبت محیط بخشی از امکانات این سامانه هوشمند کنترل است.

توسعه همکاری های ملی و بین المللی؛

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در پایان گفت: همکاری با شرکت العصریه المتحده کشور عمان، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آنتون از کشور اوکراین، هوشمندسازی شهرک گلخانه‌ای تماشا، همکاری با شرکت ایساتیس نقش قشم جهت هوشمندسازی پروژه‌های تجاری، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت رهاورد هنر افتخار، هوشمندسازی کشت زعفران ایروپونیک در ورامین، هوشمند‌سازی اراضی کشاورزی در استان خراسان رضوی و تفاهم‌نامه همکاری با گروه گلدن دایموند از برنامه‌های همکاری و پروژه‌های در حال اجرای پارس کارن است.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/101732/پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

چاپ خبر