موسی شاعری شهردار اهواز شد + سوابق

کد مطلب: 78370  |  تاريخ: چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۳:۳۷


با حکم وزیر کشور

موسی شاعری شهردار اهواز شد + سوابق

با امضای وزیر کشور پای حکم، موسی شاعری کریمی به طور رسمی شهردار اهواز شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور حکم شهردار جدید اهواز را امضا کرد که بر این اساس موسی شاعری کریمی به صورت رسمی شهردار اهواز شد.

در همین ارتباط معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور از امضای حکم انتصاب شهردار جدید اهواز از سوی وزیر کشور خبر داد.

مهدی جمالی ‌نژاد در این باره گفت: وزیر کشور حکم انتصاب «موسی شاعری کریمی» شهردار جدید اهواز را امضا کرد.

وی بیان کرد: بر اساس تبصره ۳ ماده۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، انتصاب شهرداران در شهرهای با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور صورت می‌ گیرد.

متن حکم دکتر رحمانی فضلی برای انتصاب موسی شاعری کریمی به سمت شهردار اهواز به این شرح است:

"در اجرای تبصره (۳) ذیل بند یک ماده (۸۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، مصوب 1375.3.1 با اصلاحات بعدی و با توجه به پیشنهاد شورای اسلامی شهر اهواز و نظر به تجارب ارزنده به موجب این حکم، جناب‌عالی را به سمت شهردار اهواز منصوب می‌کنم.

امیدوارم با استعانت از پروردگار یکتا و با درنظر گرفتن صرفه و صلاح شهر و توزیع عادلانه خدمات و امکانات در مناطق، مراقبت در انضباط مالی، مطالعه و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و کوشش در ایجاد محیط سالم شهری و به کارگیری خلاقیت و نوآوری در اداره امور شهر، نیل به اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات و مطالبات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» و سیاست‌های دولت تدبیر و امید میسر گردد.

توفیقات روزافزون جنابعالی را در ایفای کامل مسوولیت محوله از خداوند متعال مسئلت دارد."

شورای شهر اهواز در جلسه روز پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه امسال خود منصور کتانباف که 20 ماه شهردار بود را با 11 رای موافق استضیاح و برکنار کرد.

در همین جلسه موسی شاعری با 11 رأی اعضای شورای شهر به ‌عنوان ابتدا به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد و سپس دوباره رای گیری صورت گرفت و شورای وی به عنوان شهردار این کلانشهر معرفی کرد.

علیرضا عالیپور معاونت خدمات شهری شهردار اهواز گزینه دیگر بود که توانست فقط 2 رای از 13 رای اعضای شورای شهر را به خود اختصاص دهد.

موسی شاعری سوابق گوناگونی دارد که معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهر اهواز مهمترین آنها است که از آن یاد می شود.

همچنین شهردار جدید اهواز، مسئول روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کانون ‌های تبلیغاتی خوزستان نیز بوده است.

انتهای پیام/

 


http://stnews.ir/content/news/78370/موسی شاعری شهردار اهواز شد + سوابق

چاپ خبر