باگ مرورگر فایرفاکس تایید شد

کد مطلب: 90877  |  تاريخ: شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۸:۲۹


نتایج یک بررسی امنیتی و بنابر اعلام بنیاد موزیلا،

باگ مرورگر فایرفاکس تایید شد

نتایج بدست آمده از یک بررسی امنیتی بتازگی مشخص کرد، حفره‌ای خطرناک در مرورگر اینترنتی فایرفاکس موجب می‌شود تا هکرها بتوانند از طریق شبکه‌های وای فای به محتوای این مرورگر دسترسی یابند.

به گـــزارش خبرگزاری علـــم و فناوری - استان سمنان؛بنیاد موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس ضمن تأیید این خبر بیان داشته است که کاربران باید هر چه سریع‌تر تازه‌ترین نسخه از فایرفاکس برای سیستم عامل اندروید موسوم به فایرفاکس ۷۹ را بارگذاری و نصب کنند.

موزیلا می‌گوید آسیب پذیری یادشده را در نسخه تازه این مرورگر برای اندروید برطرف کرده است. هکرها از این طریق در صورت استفاده از شبکه وای فای مشابه با دیگر کاربران قادر به دسترسی به کل محتوای مرورگر فایرفاکس آنها بوده‌اند. در این صورت کلاهبرداران اینترنتی می‌توانند کاربران مرورگرهای فایرفاکس را مجبور به بازدید از سایت‌های حاوی کدهای مخرب کنند یا حملات فیشینگ را علیه آنها اجرا کنند.

طبق گزارشی که وبسایت ZDNet در این باره منتشر کرده این آسیب پذیری در اصل نوعی باگ مموری محسوب می شود که به هکرها امکان می دهد کدهای مورد نظرشان را روی سیستم هک شده اجرا نمایند. موزیلا اشاره نکرده است که آیا فرد یا افرادی از این آسیب پذیری استفاده کرده اند یا خیر یا اینکه هکرها با کمک این باگ چه اهدافی را هدف حمله سایبری قرار داده اند.

خبر خوب اینکه موزیلا که همواره به خاطر حفاظت از حریم خصوصی کاربرانش به خود می بالد روز گذشته پچ مربوط به این آسیب پذیری جدی و مهم را منتشر کرده است و خبر بهتر اینکه شرکت مورد بحث آپدیت ها را به صورت خودکار در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

در مواردی که آسیب پذیری ها به بروز آسیب ها و خطرات جدی منجر می شوند به آپدیت های بسیار سریع نیاز خواهد بود و آنطور که متخصصان امنیت سایبری می گویند به روز نگه داشتن نرم افزارها یکی از مهم ترین گامی است که کاربران برای حفاظت از خود در برابر هکرها میتوانند انجام دهند.

این آسیب پذیری امنیتی اولین بار توسط کریس موبرلی محقق امنیتی استرالیایی شناسایی شد. مشکل یادشده مربوط به یکی از پروتکل‌های فایرفاکس موسوم به اس اس دی پی است. این پروتکل توسط فایرفاکس برای شناسایی سایر وسایل الکترونیکی در یک شبکه اینترنتی و به اشتراک گذاری انواع محتوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای اطمینان از اینکه از تازه ترین نسخه فایرفاکس استفاده میکنید کافیست مرورگر خود را باز کنید، سپس روی آیکون فایرفاکس در منوی بالایی کلیک کنید و بعد گزینه About Firefox را انتخاب نمایید. در ادامه یک پنجره پاپ آپ برای شما باز می شود و می توانید بفهمید که از کدام نسخه این مرورگر استفاده میکنید. اگر نسخه مرورگر شما قدیمی بود به صورت خودکار به روز می شود.

انتهای متن/ص


https://stnews.ir/content/news/90877/باگ مرورگر فایرفاکس تایید شد

چاپ خبر