طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی در یزد

کد مطلب: 94061  |  تاريخ: پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۹:۵۳


طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی در یزد

مدیر مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد از اجرای طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی با موضوع دفاع مقدس در یزد خبر داد.

محسن حکیمی مدیر مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد  در مصاحبه با خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: با توجه به نقش اساسی علم و پژوهش و تاکیدات مقام معظم رهبری به پرداختن هرچه بیشتر جریان انقلابی به مقوله علم، لزوم توجه به این عرصه و پیشبرد همه فعالیت ها با این نگاه بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: اهمیت این موضوع وقتی بیشتر می شود که می بینیم در نخستین محور از محورهای هفتگانه بیانیه گام دوم انقلاب به مقوله علم، پژوهش و فناوری پرداخته شده است.

حکیمی افزود: در همین راستا کمیته دانشگاهیان کنگره ملی شهدای استان یکی از کارگروه های تخصصی خود را کارگروه پژوهشی در نظر گرفت و مسئولیت پیگیری این کار به مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی بسیج واگذار شد. لذا طی جلسات متعدد با حضور اساتید محترم از رشته های مختلف دانشگاه های استان موضوعات پژوهشی استخراج شد و پس از ارزیابی نهایی چهل موضوع جهت حمایت مصوب شد.

وی بیان داشت: در این موضوعات، پژوهش های کاربردی متعددی با محوریت استان یزد مرتبط با رشته های مختلف به ویژه رشته های مدیریت، اقتصاد، هنر، ادبیات فارسی، ادبیات عرب، ادبیات انگلیسی، بعضی رشته‌های مهندسی مثل مهندسی عمران و صنایع، گردشگری، تربیت بدنی، روانشناسی، جامعه شناسی و علوم سیاسی وجود دارد.

مدیر مرکز پژوهش های راهبردی شهید الله دادی یزد تاکید کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل  که پیشنهاد آن ها در یکی از این موضوعات در دانشگاه محل تحصیل مصوب شود می توانند از این حمایت برخوردار شوند.

حکیمی گفت: برای برخورداری از این حمایت ها دانشجویان در صفحه اینترنتی که برای این منظور طراحی شده ثبت‌نام کرده و پس از تایید کارگروه پژوهشی مربوط مبلغ قابل پرداخت است.

وی اظهار کرد: سقف مبلغ حمایتی در نظر گرفته شده برای پروژه کارشناسی ارشد 20 میلیون ریال و برای دکتری 50 میلیون ریال است.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد بیان داشت: این فرصت که به برکت دومین کنگره ملی شهدای استان ایجاد شده ظرفیت مناسبی برای دانشجویان و اساتید استان است که با پژوهش های ارزشمند خود سهمی در استخراج گوهرهای گرانبها از گنجینه دفاع مقدس داشته و استان، کشور و انقلاب عزیزمان را از این طریق بهره مند سازند.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/94061/طرح حمایت از پایان نامه های دانشجویی در یزد

چاپ خبر