تشدید محدودیت ها و تعطیلی ۱۰ روزه فارس

کد مطلب: 96941  |  تاريخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰  |  ساعت: ۰۷:۰۰


باز هم کرونا در فارس اوج گرفت؛

تشدید محدودیت ها و تعطیلی ۱۰ روزه فارس

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا از اجرای محدودیت‌ها به مدت ۱۰ روز در شیراز و سایر شهرهای قرمز استان خبر داد و گفت: به جز مشاغل گروه یک دیگر مشاغل باید تعطیل باشند.

عبدالرضا قاسم‌پور بعد از ظهر امروز پس از اعلام وضعیت قرمز شهر شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: از روزهای گذشته پیش‌بینی می‌شد که شیراز قرمز شود و امروز آمارهای بستری افزایش پیدا کرد و این شهر هم تغییر رنگ داد. 

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها به مدت 10 روز اعمال می‌شود، گفت: محدودیت‌های هوشمند مطابق رنگ‌بندی هر شهر است اما در شیراز و سایر شهرهای قرمز مشاغل فقط گروه یک می‌توانند فعال باشند که از فردا اعمال می‌شود. 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا از محدودیت‌های تردد خودرویی خبر داد و افزود: ممنوعیت ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می‌شود، همه موارد آموزشی به صورت حضوری هم تعطیل است، برنامه‌ها و مراسمات ماه ذی‌الحجه هم به صورت کامل تعطیل شده است و در شیراز دستگاه‌ها با 30 درصد ظرفیت خود باید کار کنند و مابقی به صورت دورکاری است. 

قاسم‌پور با بیان اینکه محدودیت‌ها تا پایان هفته آینده برقرار است، بیان کرد: اکیپ‌های نظارت و بازرسی مجدد فعال شدند و  با متخلفین دستورالعمل‌های بهداشتی برخورد جدی می‌شود، اصناف در این مدت همراهی خوبی با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها داشتند و از مصوبات ستاد کرونا حمایت کردند انتظار داریم که در موج پنجم نیز همراهی کنند. 

وی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان تکمیل شده است، عنوان کرد: بخش خصوصی برای مدیریت بیماری وارد عمل شده و ضمن راه‌اندازی بیمارستان پشتبان اول، بیمارستان دوم هم در حال راه‌اندازی است. 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا تصریح کرد: همه ظرفیت‌های استان پای کار آمده تا شاهد خسارت و تلفات کمتری باشیم اما اگر مجبور شویم فعالیت مترو و اتوبوس‌رانی هم محدود می‌شود چرا که سلامت مردم اولویت اول استان است. 

قاسم‌پور درباره آمار بازرسی‌ها و نظارت‌ها نیز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا روز 14 تیرماه 831 هزار و 261 مورد بازدید از اصناف انجام شده که منجر به پلمب 9 هزار و 761 مورد شده است. 

وی افزود: درباره خودروهای شخصی متخلف نیز 526 هزار و 91 خودرو مشمول جریمه شدند و 145 هزار و 122 خودرو نیز از مبادی ورودی استان بازگشت داده شدند علاوه بر این 168 تذکر کتبی در بازه زمانی مطرح شده به ادارات و دستگاه‌های اجرایی داده و 7 مورد نیز به هیئت تخلفات اداری معرفی شدند. 

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/96941/تشدید محدودیت ها و تعطیلی ۱۰ روزه فارس

چاپ خبر