����������

ابداع یک دستگاه پوشیدنی برای اندازه گیری قند خون

دانشمندان ایالتی پن، یک دستگاه پوشیدنی جدید برای اندازه گیری قند خون را توسعه داده اند که قادر به نظارت بر سطح گلوکز در عرق در بیوسنسورها و بیوالکترونیک ها است.

توسط محققان مرکز پزشکی ویل کرنل بررسی شد؛

فروکتوز عامل افزایش توانایی روده در جذب چربی

مصرف بیش از حد فروکتوز، به ویژه به شکل شربت ذرت با فروکتوز بالا، ممکن است توانایی سلول های روده را در جذب چربی های غذایی افزایش دهد.

در تحقیقی جدید :

درمان دیابت در مدل های موش با کمک روش تبدیل سلولی

در یک پانکراس سالم، هورمون های انسولین و گلوکاگون به طور همزمان کار می کنند تا سطح قند خون را کنترل کنند. اما گاهی اوقات این رابطه می تواند از بین رفته و منجر به آنچه ما دیابت می نامیم شود. دانشمندان دانشگاه تگزاس با تبدیل اساسی یک نوع سلول به نوع دیگر، نشان داده اند که چگونه با بازگرداندن این تعادل ظریف می توان بیماری را در مدل های موش درمان کرد.

ابداع گوشواره ای که قند خون را کنترل می کند

محقق دانشگاه هادرزفیلد گوشواره ای ابداع کرده است که می تواند سطح گلوکز خون را از طریق لاله گوش ردیابی کند.

فناوری جدید محققان MIT؛

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

اکنون یک فیلم مصنوعی جدید ساخته شده توسط محققان MIT می تواند با توانایی جمع شدن خود در روده و جلوگیری از جذب گلوکز و حل شدن ایمن آن، به ابزاری قدرتمند در کمک به مدیریت بیماری تبدیل شود.

ایمپلنت پایش قند خون برای دیابتی ها با گلوکز تامین می شود

محققان دانشگاه King Abdullah مانیتور گلوکز جدید را ساختند که می تواند انرژی را از محیط خود در بدن انسان جذب کند.

محققان در پژوهشی کشف کردند؛

نحوه تولید و مصرف انرژی سلول‌ها کشف شد؛

محققان چگونگی تولید انرژی درونی سلول‌ها و استفاده از این انرژی برای رشد خود را کشف کرده‌اند. کسب دانش در مورد استفاده سلول‌ها از انرژی برای فرآیندهای زیست فناوری صنعتی ضروری است.

محققان دانشگاه Yale می گویند

بلایی که مصرف قند و شکر بر سر روده می‌آورد

محققان دانشگاه ییل تاثیرات رژیم غذایی مملو از ساکارز و گلوکز را بر باکتری Bacteroides thetaiotaomicron در موش‌ها مورد مطالعه قرار دادند؛ این گونه‌ای از باکتری است که با توانایی هضم غذاهای سالم نظیر سبزیجات در ارتباط است.

شایع ترین و مرگبارترین بیماری خاموش در جهان؛

کبد، ارگانی با بیش از ۵۰۰ عملکرد حیاتی/ بی توجهی به نقش پیچیده حیاتی ترین ارگان بدن، ‏مرگی دردناک را به دنبال خواهد داشت + فیلم

مطابق با تحقیقات انجام شده در بنیاد غیرانتفاعی کبد کانادا (‏CLF‏)، بیش از ۱۰۰ نوع نارسایی کبدی ‏وجود دارد که از عوامل گوناگونی، نظیر ویروس ها، سموم، موارد ژنتیکی، الکل و سایر علل ناشناخته ‏نشأت می گیرند.‏

سوربیتول: قند  بی ضرر برای دیابتی ها

قندها مهمترین مواد سوختنی بدن هستند و حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از کالری مورد نیاز روزانه انسان توسط مواد قندی تامین می شود . در عین حال، زیاد بودن میزان قند در خون موجب بیماری تحت عنوان دیابت یا مرض قند می شود. سوربیتول،  یکی از انواع قندهای موجود در میوه ها است که در اثر تجزیه در بدن به گلوکز تبدیل نمی شود .