اربعین-حسینی

کارشناس رسانه:

رسانه ها مروج فرهنگ اربعین باشند

مدرس سواد رسانه بیان داشت: اربعین اوج نمود فرهنگ ملی مذهبی ماست که ترویج و اشاعه آن بر همه کسانی که دل در گرو اهل بیت علیه السلام دارند روشن و مبرهن است. مطمئنا رسانه ها در خط مقدم این جبهه قرار دارند و این وظیفه رسانه را سنگین تر کرده است.

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

توصیه های بهداشتی برای زائران اربعین حسینی/ اجتباب از گرفتن غذا و نوشیدنی از افراد ناشناس

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز بر رعایت نکات بهداشتی در طول سفر اربعین تاکید کرد و گفت: زائران عزیز در بین مسیر از گرفتن غذا و نوشیدنی ها از دست افراد ناشناس و خارج از مواکب تایید شده خودداری کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تعرفه مکالمه اربعین ۶۰۰ تومان کاهش یافت/ادامه تلاش ها برای ارزان تر شدن مکالمات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش نرخ مکالمه اربعین تا ۶۰۰ تومان خبر داد.

مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان عنوان کرد

آغاز ارائه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان در مرز شلمچه

مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان از راه‌اندازی ایستگاه سلامت شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر در شلمچه خبر داد و گفت: در این ایستگاه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان به زائران اربعین ارئه می شود.

بررسی اقدامات ستاد اربعین حسینی در ایلام

در جلسه خانه نخبگان استان ایلام بر شناسایی مشکلات و تلاش در راستای برطرف نمودن موانع و مشکلات راهپیمایی اربعین حسینی در ایلام تاکید شد.

فعالیت پایگاههای علمی دهلران در اربعین به روایت تصویر

پایگاههای علمی دهلران در ایام اربعین حسینی خدمات شایانی را در ستاد اربعین استان ارائه نمودند

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی؛

قیام عاشورا از دید اندیشمندان جهان

واقعه کربلا برگی از تاریخ است که هر سال که از آن میگذرد نه تنها از یادها نمیرود بلکه حقانیت و مظلومیت امام بزگوارمان بیش از پیش بر اهل حق اثبات می شود.

مدیر عملیات مرکز پزشکی حج و زیارت مستقر در نجف اشرف:

فعالیت هلال احمر در شهرهای عراق تا پایان سفر ادامه دارد/فعالیت مراکز هلال احمر در ۲۰ پایگاه درمانی هلال احمر در کشور عراق

مدیرعملیات مرکز پزشکی حج و زیارت مستقر در نجف اشرف با اعلام اینکه ۲۰ پایگاه هلال احمر خدمات دهی به زائران امام حسین(ع) را برعهده دارند، گفت: فعالیت این سازمان در شهرهای عراق تا پایان ماه سفر ادامه دارد.

نکات بهداشتی برای مکان های توزیع نذورات اربعین حسینی؛

مصرف دخانیات در محل های تجمع عزاداران ممنوع است/ استفاده از لیوان کاغذی برای صرف نوشیدنی های داغ

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز خواستار نصب تابلوی منع مصرف دخانیات در مکان های تجمع عزاداران شد و گفت: در اماکن سربسته از استعمال سیگار جلوگیری شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنیم.

توصیه های بهداشتی برای مواکب اربعین؛

مواد اولیه پخت غذا از محل های معتبر و بهداشتی خریداری شود/ دریافت کارت گواهی تندرستی برای افراد مرتبط با طبخ و توزیع نذورات

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با یادآوری این نکته که مسئولان تهیه مواد اولیه باید از سالم و بهداشتی بودن مواد اولیه مصرفی اطمینان داشته باشند، گفت: این مواد باید از محل های معتبر خریداری و یا از افراد معتبر و شناخته شده به عنوان نذورات قبول نمایند.