حیوانات-خانگی::خبرگزاری علم و فناوری
حیوانات-خانگی

مطالعات می‌گویند نگهداری سگ در خانه میتواند به شیوع بیشتر کرونا بینجامد

برخی از ویروس‌های خانواده کروناویروس‌ها که حیوانات را آلوده می کنند، گاهی اوقات می توانند به انسان سرایت کنند و سپس بین مردم پخش شوند، اما این موارد نادر است. سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) نمونه‌هایی از بیماری‌های ایجاد شده توسط کروناویروس هایی هستند که از حیوانات سرچشمه گرفته و در بین افراد گسترش یافته است.

به تازگی مشخص شد:

قرار گرفتن در معرض زندگی در برابر سگ ها ممکن است خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را کاهش دهد.

از زمانی که انسان سگ را اهانت کرد، حیوان مومن، مطیع و محافظت کننده، همراهی و رفاه عاطفی را در اختیار صاحب خود قرار داده است. در حال حاضر، یک مطالعه نشان می دهد که زندگی با سگها از سنین پایین ممکن است فواید سلامتی داشته باشد و همچنین احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی در بزرگسالان را کاهش می دهد.

تولید حیوانات آزمایشگاهی/روند طولانی ثبت یک اختراع

موسوی راد: زمانی که دانشجوی کارشناسی بودم در کارگاه‌های آموزشی که دیگر امروز خبری از آن‌ها نیست، برای یادگیری علوم شرکت می‌کردم تا اینکه سال ۹۵ رهبری در جمع دانشجویان فرمودند مقاله و پایان‌نامه زبان مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج کشور بوده و تا حدی اعتبار علمی کشور است که این سخن قاطع برای من جذاب بود و سعی کردم راهبردی و عملیاتی کنم و توانستم در همان مقطع دو جلد کتاب با موضوع سرطان و حیوانات آزمایشگاهی تألیف کنم و هفت مقاله در همایش‌های داخلی و یک مقاله در مجله‌ای در کشور اتریش با مبحث آزمایشات غیرتهاجمی بارداری زنان به چاپ و انتشار رسید.

پایانی برای مشکل آلرژی:

واکسنی برای درمان آلرژی به گربه ها

یک شرکت سوئدی از واکسن جدید خود رونمایی کرد که به گربه ها تزریق می شود و نه انسان‌ ها.