خبر-علمی::خبرگزاری علم و فناوری
خبر-علمی

یک دنیا انتظار؛

داروی نانوکمپوزیت ژنتیکی ایرانی برای کووید۱۹ هفته آینده آزمایش می شود

مهدی خزاعی مدیرعامل شرکت بسپار یاخته نو ترکیب(شرکت دانش بنیان مستقردر دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان) با اعلام این خبر که داروی نانوکمپوزیت ژنتیکی (کورونا) از ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ آماده تست انسانی برای درمان بیماری کووید ۱۹ بوده است، گفت: بالاخره قرار است تست انسانی این دارو هفته آینده در چند بیمارستان کشور انجام شود.

محققان چینی گزارش کردند؛

حدود یک سوم کادر پزشکی کووید۱۹ از بی خوابی رنج می برند

محققان چینی بر طبق مطالعه جدیدی بر روی ۱۵۶۳پرسنل پزشکی گزارش کردند در حدود یک سوم کادر پزشکی COVID-۱۹ از بی خوابی رنج می برند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت؛

منع واردات در سال ۹۸ نعمتی بود/ ۴۰ میلیارد تومان وام و تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان اختصاص داده شد

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان این که سال ۱۳۹۸ منع واردات کالاها نعمتی بود و در حوزه دانش بنیان شاهد یک حرکت پویا و روبه جلو بودیم، گفت:۴۰ میلیارد تومان وام وتسهیلات برای تامین نیازها به شرکتهای دانش بنیان اختصاص داده شد.

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان خبرداد:

دستیابی به تکنولوژی ويدئولارنگوسكوپ ها (گلايدوسكوپ) در دانشگاه اصفهان محقق شد

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان خبرداد: برای اولین بار در کشور ويدئولارنگوسكوپ ها (گلايدوسكوپ) وسايلي گران قيمت كه باعث افزايش سرعت و دقت و كم خطر كردن لوله گذاري و تراشه در بيماران با شرایط حاد تنفسی و مانع خطر در بيماران ميشود، در دانشگاه اصفهان طراحی و تولید شد.

سازمان بهداشت جهانی:

بیماران بهبوده یافته COVID-۱۹ قبل از ترخیص دوبار آزمایش شوند

WHO در مورد مدیریت کلینیکی توصیه می کند که یک بیمار مبتلا به COVID-۱۹ که از نظر بالینی بهبود یافته است، باید قبل از ترخیص از بیمارستان دو بار آزمایش کند، با آزمایشاتی که حداقل ۲۴ ساعت از هم انجام می شود.

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر؛

همایش علمی معنویت و منجی گرایی در پسا کرونا برگزار می شود

همایش علمی معنویت و منجی گرایی در پسا کرونا، ۵ آبان مصادف با ۹ ماه ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) برگزار می‌شود.

محققان هشدار دادند؛

تست های کرونا هنوز ناقص هستند/ آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند

محققان با اشاره به این که (RT-PCR)، روش اصلی ما برای شناسایی بیماران آلوده است، اما حتی با نرخ دقت بالا، تعداد زیادی از نتایج منفی کاذب محتمل است، هشدار دادند: تست های COVID-۱۹ ما هنوز ناقص هستند و آزمایشات منفی کاذب ما را در مقابل "موج دوم آلودگی کمتر قابل مشاهده" قرار می دهند

آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در افراد سیگاری بالاتر است

یک متخصص بیماریهای ریوی از کشور کانادا در گفتگو با مدیکال نیوز با بیان این که آنزیم "نقطه ورود" برای COVID-۱۹ در بیماران مبتلا به COPD و افراد سیگاری بالاتر است، می گوید: بیماران باید از توصیه های عمومی محافظتی از جمله فاصله اجتماعی، بهداشت مناسب، و پوشیدن ماسک پیروی کنند. بیماران باید مصرف داروهای استنشاقی و سایر داروها را برای COPD خود ادامه دهند.

به همت جهادگران بسیجی شهر بهارستان اصفهان؛

دستگاهی بسیار ساده و ارزان برای تولید دستکش نایلونی راه اندازی شد

جهادگران بسیجی شهر بهارستان اصفهان در یک اقدام ابتکاری و نوآورانه طراحی و ساخت دستگاهی بسیار ساده و ارزان را برای تولید دستکش نایلونی با موفقیت به پایان رساندند. ظرفیت تولید روزانه هر دستگاه ۲۰ هزار دستکش است که امروز همزمان با نیمه شعبان خط تولید آن با سه دستگاه افتتاح شد.

توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان:

دستگاه یو-وی گان ضدعفونی کننده پرتابل و هوشمند طراحی و ساخته شد

محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان، در راستای مبارزه با ویروس کرونا دستگاه یو-وی گان پورتابل با قابلیت حمل آسان، هوشمند و شارژ راحت را طراحی و ساختند، با بهره گیری از این دستگاه می توان در کلیه سطوح و اجسام ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیزم های مضر را پاکسازی کرد.