زنان

در گفت و گو با کارشناس حوزه اقتصاد و کسب و کار بررسی شد؛

نقش زنان در اقتصاد کشور

خانواده سازماني است كه توليد و توزيع كالاهاي مورد نياز را فراهم مي‌سازد و زن به عنوان يكي از ۲ ركن اساسي خانواده در اين سازماندهي و مديريت، نقش اساسي را ايفا مي‌كند.

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند؛

اگر می‌خواهید عضله خود را بسازید، سیب زمینی بخورید

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند که سیب زمینی، که به عنوان سبزی نشاسته‌ای شناخته می‌شود، می‌تواند منبع پروتئین با کیفیت بالا باشد که به حفظ ماهیچه کمک می‌کند.

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، چرا؟

مردان بیشتر از زنان در اثر بیماری COVID-۱۹ می میرند، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چرا این مورد اتفاق می افتد، اما برخی از سرنخ ها از انتخاب سبک زندگی تا قرار گرفتن در معرض تستوسترون وجود دارد،.

در یک پروسه تحقیقاتی مشخص شد

کاهش درد قاعدگی زنان با مصرف ویتامین دی

یک پژوهشگی در یک پروسه تحقیقاتی به ثمر رسیده اعلام کرد تجویز ویتامین دی می‌تواند اثرات مفیدی بر دیسمنوره و درد ناشی از قاعدگی زنان داشته باشد.

محققان راتگرز گزارش کردند؛

تاخیر مردان در پدر شدن ایجاد ساعت بیولوژیک شبیه زنان است

محققان راتگرز گزارش کردند که مردانی که زمان پدرشدن را به تأخیر می اندازند، ساعت "بیولوژیک" مثل زنان ایجاد کرده و این می تواند سلامت همسران و فرزندان را تحت تاثیر قرار دهد.

محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا گزارش کردند؛

بیماری زنان مبتلا به MS پس از بارداری بدتر نمی شود

بر طبق یک مطالعه اولیه توسط محققان آکادمی مغز و اعصاب آمریکا، خبرهای خوبی برای زنان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) وجود دارد. اکنون محققان می گویند که این بیماری ممکن است پس از بارداری دوباره عود نکند؛ اکثر افراد مبتلا به MS دارای شکل تجدیدی و انتقالی از بیماری هستند که در آن علائم در معرض شعله ور شدن قرار می گیرند و سپس به دوره های بهبودی می رسند.

طبق تحقیقات انجام شده جامعه شناس بوشهری بر روی زنان این شهر؛

افزایش میزان سرمایه اجتماعی در بین زنان، کیفیت زندگی آنان را بهبود می‌بخشد

محققان دانشگاه استکهلم معتقدند؛

واکنش بویایی افراد با اولویت های سیاسی و تمایل به داشتن رؤسای دیکتاتور ارتباط قویی دارد

محققان دانشگاه استکهلم در یک مطالعه شگفت آور نشان داده اند افرادی که به راحتی از بوهای شدید مانند عرق و یا ادرار متنفر می شوند رؤسای مستبد را ترجیح می دهند.

گدانسک لهستان؛

ارتباط سرطان با مصرف بیش از حد چای در زنان

محققان دانشگاه گدانسک لهستان معتقدند مصرف بیش از حد چای در خانم‌ها باعث ایجاد سرطان، اختلالات ژنتیکی و تاثیرات مخرب روی هورمون استروژن دارد.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از جذب زنان در هیات علمی دانشگاه ها؛

دلایل جذب غیر متوازن زنان در هیات علمی/ حضور زنان در دانشگاه ها باعث مباهات علمی در جهان خواهد بود

بی تردید وقتی نقش زنان اهمیت دو چندان می یابد که بدانیم زیر ساخت های آموزشی و تربیتی نسل بعد به آن ها سپرده می شود لذا توسعۀ انسانی بدون توجه به نقش زنان در جامعه امکان پذیر نیست.