علوم-انسانی

علوم انسانی جهت دهنده و فکرساز است/ایران کشوری در حال توسعه است

یکی از دلایل مهم تأکیدمقام معظم رهبری بر علوم انسانی این است که ایران کشوری در حال توسعه است و برای پیشرفت و توسعه، الگوی کاملی لازم است که مقصد و مسیر براساس آن روشن می شود تعیین این الگو و معیارها و شاخص های توسعه بر عهده علوم انسانی می‌باشد.

معرفی کتاب؛

جستارهایی نو پیرامون ترجمه شناسی

ترجمه‌شناسی شاخه‌ای از علوم انسانی است که هدف آن مطالعه سازمان یافته ابعاد نظری و عملی ترجمه است. واژه جدید «ترجمه‌شناسی» که از سال ۱۹۷۲ بر سر زبانها افتاد، برای نخستین بار توسط برایان هریس۲ کانادایی مطرح شد. به عقیده هریس، پیدایش چنین واژه‌ای به علت نیازی بود که به یک نام علمی برای زمینه پژوهشی تازه‌ای که در سالهای پس از جنگ توسعه زیادی پیدا کرده بود، احساس می‌شد. نظریات پیرامون ترجمه در پایان قرن بیستم به طرز چشمگیری توسعه یافت.

کلامی چند با نخبه علوم انسانی

فرزانه پیرامون مقالات خود توضیح می دهد: در زمینه پژوهشی در چند سال اخیر مقالات متعددی داشتم که می توان به مقاله وظایف حکومت و محوریت عدالت در آن ها از دیدگاه امام علی (ع) اشاره نمود که به بررسی حکومت امیرالمومنین(ع) پرداخته و نوع حکومت داری و اجرای عدالت توسط امام علی (ع) را مورد بررسی قرار دادیم و این شیوه حکومت داری را به عنوان بهترین نوع حکومت داری درتاریخ بشریت بعد از پیامبر اکرم(ص) معرفی می شود.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی:

راه اندازی خانه نخبگان با رویکرد علوم انسانی در هفته پژوهش

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان از راه اندازی خانه نخبگان با رویکرد علوم انسانی در هفته پژوهش خبر داد و گفت: نیاز است خانه نخبگان با رویکرد علوم انسانی راه اندازی شود تا از ظرفیت نیروهای مسلح، دانشگاهیان و حوزویان بیشتر بهره ببریم.

خبرگزاری علم و فناوری از علوم غریب و منزوی می‌گوید:

دانشگاه تهران طلایه‌دار علوم انسانی ایران/ پشتوانه ثروت و ذخیره بانکی خود را محکم‌تر کنید

باتوجه به نقش مهم علوم انسانی در جهت‌بخشی و حرکت جامعه به سمت مقصد خود و تاکید چند ساله اخیر مسئولین بر رشد این علوم در سطح دانشگاهی، در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز در گروه هنر و علوم انسانی، دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

دومین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در علوم انسانی

دومین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در علوم انسانی ۳۰ مرداد ماه با هدف معرفي توان علمي و كاربردي جهت ارتقاء سطح كيفي و همچنين بررسي نيازمندي و ضروت هاي آموزش علوم انسانی برگزار می شود.

مصوبه شورای تحول علوم انسانی به وزیر علوم ابلاغ شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه شورای تحول علوم انسانی را برای اجرا به وزیر علوم ابلاغ کرد.

در نشست تخصصی کارگروه علوم انسانی خانه نخبگان قدس بررسی شد:

لزوم اهمیت به علوم انسانی/ پیوند نخبگان علمی و طلاب حوزوی در دستور کار است

اولین نشست تخصصی کارگروه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی خانه نخبگان قدس به میزبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس در تاریخ ۲۰ تیر ماه سال ۱۳۹۸ برگزار گردید.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی

چهارمین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم تربیتی و روانشناسی در خردادماه ۱۳۹۸ در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

چرا برخی مردم چپ دست هستند؟

در این موشن گرافی جذاب به صورت خیلی ساده براتون توضیح دادیم که چرا بعضی ها چپ دست یا چپ پا هستن