مس

مدیر عامل ملی مس خبر داد:

تخصیص اعتبار ۵ میلیارد تومانی به ایجاد مرکز نوآوری و صنایع هایتک رفسنجان / تولید ۸۵۰ هزار تنی مس کشور از کرمان

سعد محمدی گفت: در جهت استفاده بهتر از تکنیک های جدید فنیدر افزایش کیفیت برتر مس تولیدی کشورمان در راستای صادارت مبلغ ۵ میلیارد تومان برای ایجاد مرکز نوآوری و صنایع هایتک در شهرستان رفسنجان استان کرمان تخصیص داده شده است تا از محیط نخبگانی بهترین استفاده صورت بگیرد.

تولید مس در ایران

تولید مس در ایران

برتری کاتالیزورهای ساخته شده از مس نسبت به کاتالیزورهای فلزی

دانشمندان آزمایشگاه ملی لارنس برکلی و موسسه فناوری کالیفرنیا با انجام آزمایش طیف سنجی اشعه ایکس بر روی نمونه‌های اولیه تولیدکننده انرژی خورشیدی نشان داده‌اند که کاتالیزورهای ساخته شده از اکسید مس نسبت به کاتالیزورهای خالص فلزی در هنگام تولید اتیلن، برتری دارند.

محققان در مجله پزشکی نیوانگلند گزارش کردند؛

خاصیت ضد میکروبی مس فوق العاده و کووید۱۹ استثنا نیست

« ویروس هایی مانند آنفلوانزا، باکتری هایی مانند E. coli ، اشکال فوق العاده مقاومی مانند MRSA یا حتی کورو ویروس ها به راحتی توسط مس در طی چند ساعت از بین می روند. در بیمارستانها، مس حتی در اشکال فوق العاده مقاوم میزان آلودگی را کاهش می دهد، و هیچ دلیلی وجود ندارد که کووید۱۹ مقاومتر و استثنا باشد.

اگر تاکنون نمی‌دانستید؛

رژیم غذایی ضعیف می‌تواند منجر به کوری شود

بر اساس تحقیقی جدید رژیم غذایی نامنظم منجر به کوری بیماری جوان گردید. محققانی که این مورد را بررسی کردند به پزشکان توصیه می‌کنند در هر بیمار دارای علائم ناشناخته بینایی و دارای رژیم غذایی ضعیف فارغ از نسبت جرم بدن وی، نوروپاتی نوری تغذیه را به منظور اجتناب از کوری دائم در نظر داشته باشند.

پژوهشگر حوزه معدن، در گفتگو با علم و فناوری مطرح کرد:

تجهیزات استخراج از معدن کشور، باید به روز شوند

عباسی، با انتقاد از فرسوده و قدیمی بودن ماشین آلات مورد استفاده در معدن، ابراز داشت: ماشین آلات استفاده شده بعضا به سال های ۱۹۹۰ میلادی برمیگردد که وجود این تجهیزات می تواند تاثیر زیادی در کاستن از سرعت استخراج داشته باشد.

با تلاش محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت؛

دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور محقق شد

محققان شرکت دانش بنیان نیوساد صنعت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش ساخت الکترودهای مرجع سیستم حفاظت آندی در کشور ، علاوه برتامین الکترودهای سیستم حفاظت آندی مجتمع مس سرچشمه (که به دلیل تحریم های ظالمانه با مشکل مواجه شده بود)، توانست صنعت کشور را از واردات این محصول بی نیاز کند.

مقاله علمی از نشریه علمی – پژوهشی (مهندسی سازه و ساخت)

ارزیابی مدلهای رفتاری مناسب جهت شبیه سازی عددی آلیاژحافظه دارشکلی نوین پایه مس