ناسا::خبرگزاری علم و فناوری
ناسا

ناسا از «هوش مصنوعی» برای کشف «سیارات فراخورشیدی» استفاده می‌کند

در سال ۲۰۱۸ یک تیم از این گردهمایی‌ها آموزش دیدند تا یک تکنیک یادگیری ماشینی که شبکه‌های عصبی شبیه به مغز انسان دارد را طراحی کنند تا بتواند با بررسی تصاویر به‌دست آمده ساختار شیمیایی سیارات را به‌وسیله‌ی طول موج و مقدار نور دفعی یا جذبی مولکول‌های اتمسفر آن‌ها به دست بیاورد. ارنی اضافه می‌کند: «روش‌های هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند که کارهای پردازشی برای محققان راحت‌تر شود. ولی این فناوری نمی‌تواند به‌زودی جایگزین انسان‌ها شود.»

برای اولین بار ، رادیو تلسکوپ هر ۱۶ روز یکبار پشت سر هم می زند

یک تلسکوپ کانادایی برای اولین بار ، هر ۱۶ روز یکبار ترکیدن سریع رادیو را تشخیص می دهد.

نخستین جت مافوق صوت ناسا که بی‌صدا پرواز می‌کند

هواپیماهای ایکس یک سری از هواپیما، راکت و بالگرد هستند که برای آزمایش و ارزیابی فناوری‌های جدید و مفاهیم آیرودینامیکی ایالات متحده آمریکا ساخته می‌شود. اطلاعات برخی از این پروژه‌ها در اختیار همگان قرار می‌گیرد و برخی مانند ایکس-۱۶ سری هستند.

برخورد نادر بین چهار خوشه کهکشان

ستاره شناسان با استفاده از داده‌های رصدخانه اشعه پرتو ایکس چاندرا ناسا و دیگر تلسکوپ‌ها نقشه مفصلی از برخورد نادر بین چهار خوشه کهکشان جمع آوری کرده‌اند.

پشت پرده پروژه‌های فضایی محرمانه آمریکا/ اسپیس‌ایکس چگونه به ابزاری برای ایجاد سلطه تبدیل می‌شود؟

سازمان‌ فضایی آمریکا و شرکت‌های زیرمجموعه آن در قالب پروژه‌های فضایی اهداف فوق محرمانه‌ای را دنبال می‌کنند. این پروژه‌های سری می‌تواند امنیت جهان را به مخاطره بیاندازد.

برای حمل راحت توسط فضانوردان؛

خانه های فضایی آینده در ماه و مریخ از قارچ ساخته می شوند!

محققان ناسا طرحی برای ساخت ایستگاه در ماه و مریخ ارائه کرده اند که در آن از قارچ استفاده می شود.

چرا ناسا یک شبه ۸.۲ میلیون دلار خسارت دید؟

ناسا ارتباط با ماهواره استریا را از دست داد. «استریا» مخفف تلسکوپ فضایی «آرک‌سکند» است که برای ما امکان تحقیق در فیزیک نجومی را فراهم کرده است. هدف این مأموریت این بود که نشان دهد فناوری مورد نیاز برای کشف سیارات می‌تواند به اندازه‌ای کوچک شود که تا در ماهواره‌های کوچک قرار بگیرد. ایده‌ی اصلی این پروژه این است که سرانجام ماهواره‌های دیگر به مأموریت‌هایی برای یافتن سیاره‌ها اعزام خواهند ‌شد.

چرا یک پیمانکار ناسا به ۱۰ سال زندان محکوم شده است؟

نماینده ویژه ناسا در «شارژ جان کوربت»، دفتر مرکزی ناسا، در بیانیه‌ای اذعان داشت: «دفتر بازرسی کل ناسا به‌شدت به محاکمه کسانی که در تلاش برای تضعیف و گول زدن ناسا هستند، ادامه خواهد داد. این حکم هیئت منصفه به‌عنوان یک یادآوری ثابت برای نشان دادن این اصل که چنین رفتارهایی قابل تحمل نیست، است.»

کشف کهکشانی به شکل ایکس+عکس

ناسا کهکشانی به شکل ایکس کشف کرده‌است که در فاصله ۲۳ میلیون سالی از زمین قرار گرفته است.

به بزرگی ۳ اتوبوس شهری؛

صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت

صبح امروز سیارکی به بزرگی ۳ اتوبوس شهری از فاصله ۲.۸ میلیون مایلی زمین گذشت.