پزشکی

چرا همه میخوان پزشک بشن ؟

مصاحبه ای با کودکانی که دوست دارند در آینده پزشک شوند

هوش مصنوعی سریع‌تر از پزشکان خونریزی مغزی را تشخیص می‌دهد

هوش مصنوعی در مراقبت‌های مرتبط با سلامت به معنای استفاده از الگوریتم‌ها و نرم‌افزارها است تا تقریباً شناخت انسان را در تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی پیچیده مورد استفاده قرار دهد. به‌طور خاص، هوش مصنوعی توانایی الگوریتم‌های کامپیوتری برای به دست آوردن نتایج بدون در نظر گرفتن مستقیم انسان است. آنچه تکنولوژی هوش مصنوعی را از تکنولوژی‌های قدیمی در مراقبت‌های مرتبط با سلامت متمایز می‌کند، توانایی کسب اطلاعات، پردازش آن و ارائه خروجی به‌طور دقیق به کاربر نهایی است.

برای مبتلایان به بیماری آب سیاه؛

طـــراحی ایمپلنت برای جلوگیری از کوری چشم

بیماری آب سیاه یا "گلوکوم"، یکی از بیماری های شایع در حوزه چشم پزشکی به شمار می رود که ممکن است نابینایی مبتلایان را به همراه داشته باشد.

لزوم افزایش ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور

توزیع نامناسب و کمبود پزشک، عامل تهدید کننده سلامت در گیلان

بررسی ها نشان می دهد که استان گیلان به لحاظ تعداد پزشک نسبت به بسیاری از شهر‌های محروم کشورمان در سطح پایین‌ تری قرار دارد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

اصول اخلاقی زیر چکمه قدرت مالی/ عده‌ای از پزشکان میلیاردر از مالیات فرار می‌کنند

باتوجه به مهم بودن اخلاق در هر حرفه و حوزه کاری بخصوص حرفه پزشکی که ارتباط مستقیمی با وضعیت سلامت جامعه دارد، گزارش‌های منتشر شده حاکی از وجود بی‌اخلاقی عده‌ای از پزشکان میلیاردر در زمینه پرداخت مالیات بوده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وقتی پای ژن خوب به کنکور پزشکی نیز باز می شود! / از سهمیه آقازادگان هیأت علمی چه می دانید ؟

متأسفانه طی سال های اخیر آقازادگان هیأت علمی دانشگاه ها توانسته اند باتوجه به قدرت و نفوذ خانوادگیشان و همچنین خلاء های قانونی در این زمینه، بدون آن که در این رشته قبول شوند پذیرش رشته پزشکی را از بهترین دانشگاه های کشورکسب کنند.

معجزه ای به نام ویتامین K۲

فیلم اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری از دکتر کرمانی موفق ترین دکتر تعذیه ایران در مورد خواص ویتامین K۲ که در تعدادی از مواد غذایی موجود است.