����������

پزشک تبریزی «ارولوژیست» برتر دنیا شد

ناصر سیم فروش، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، جایزه ارولوژیست برتر انجمن جهانی اورولوژی را کسب کرد.

برگزاری دوره توانمند سازی مدیران علمی میانه

دوره توانمند سازی مدیران علمی ناحیه میانه با حضور مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا برگزار شد .

زوج پژوهشگر: ریشه در خاک داریم، حاضر به ترک وطن نیستیم/صنعت در انحصار واردات است!

دکتر زهرا فتحی‌رضایی و دکتر سیدحجت زمانی‌ثانی از اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز زوج پژوهشگری هستند که طی سال‌های اخیر به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تبریز معرفی شده‌اند. دغدغه‌های پژوهشگری این اساتید دانشگاهی در حوزه علمی، چگونگی تکریم جامعه دانشگاهی و عدم حمایت از استادان دانشگاه از جمله موضوعاتی بود که با این زوج پژوهشگر مطرح کردیم.

افتخار آفرینی فرزندان شبستر در سوئیس

مخترعان کشورمان توانستند در ۴۸ امین دوره مسابقات جهانی اختراعات سوئیس مدال برنز مسابقات و تقدیرنامه رسمی مسابقات در بخش علوم داده و کامپیوتر را به دست اورند.

نشست همکاری بسیج علمی با دانشگاه پیام نور استان

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا ، در نشستی به میزبانی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی، مسئول بسیج علمی سپاه عاشورا و ریاست جدید دانشگاه پیام نور استان دیدار و در مورد همکاری های علمی و پژوهشی به بحث و تبادل نظر پرداختند .

تشکیل ستاد احصاء مشکلات صنعت استان آذربایجان شرقی

ستاد احصا و حل مشکلات صنعت استان آذرباجان شرقی به همت معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا با حضور نخبگان علم و صنعت در محل ساختمان شهید مدنی تشکیل جلسه داد .

گزارش علم و فناوری از همّت متخصصان پالایشگاه پتروشیمی تبریز؛

ایران در بین ۳ کشور تولید کننده بنزین یورو ۵ با نفت خام سنگین قرار گرفت

پالایشگاه پتروشیمی تبریز، با تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی بنزین به ایزومریزاسیون نفت خام سنگین، توانستند به بنزین یورو ۵ با اکتان ۹۱، دست پیدا کنند و ایران را در بین ۳ کشور دارنده این فناوری قرار دهد.

ریاست دانشگاه تبریز مطرح کرد؛

« امنیت »، یکی از مولفه های توسعه اجتماعی است / دانشجویان دانشگاه تبریز، « سفیران انقلاب » بودند

مجیدی به مناسبت فرارسیدن ۲۹ بهمن و قیام باشکوه مردم تبریز در سال ۵۶، با بیان این که دانشجویان و اساتید در تحولات اجتماعی ایران و پدید آوردن انقلاب نقش بسزائی داشتند، ابراز داشت: دانشجویان این دانشگاه محورهای اساسی بوجود آمدن ۲۹ بهمن، و به عنوان سفیران و پیام رسانان انقلاب بودند.

گزارش علم و فناوری، از فاجعه‌ای که در میدان آذربایجان رخ داد؛

۹۰۰ شمعِ بتنیِ اضافه، در پروژه احداث میدان آذربایجان

در پروژه احداث میدان آذربایجان، ۹۰۰ شمعِ بتنیِ اضافه را زدند و همین یک قلم، به همین سادگی چندین میلیارد تومان برای مردم تبریز آب خورد، گاف‌های فنی و ترافیکی‌اش هم که جای خود دارد.

طرح بازآفرینی تبریز، تصویب شد

طرح بازآفرینی شهر تبریز، در جلسه شورا استان، رای مثبت گرفته و به تصویب رسید.