��������-������������-������������

آیت الله مکارم شیرازی ؛ علامه طباطبایی به مجالس تفسیر قرآن در حوزه رسمیت داد

سی و نهمین مراسم گرامیداشت علامه طباطبایی

آیت الله مکارم شیرازی گفت:علامه از شخصیت‌های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه‌های علمیه ارائه کرد.

علوم انسانی جهت دهنده و فکرساز است/ایران کشوری در حال توسعه است

یکی از دلایل مهم تأکیدمقام معظم رهبری بر علوم انسانی این است که ایران کشوری در حال توسعه است و برای پیشرفت و توسعه، الگوی کاملی لازم است که مقصد و مسیر براساس آن روشن می شود تعیین این الگو و معیارها و شاخص های توسعه بر عهده علوم انسانی می‌باشد.

مسئول سازمان سراج زنجان:

موانع اسلامی شدن علوم، فهم غلط و دکان بازی افراد است

دکتر حسین عبادتی، استاد فلسفه اخلاق و مسئول سازمان سراج زنجان در گفتگوی از علوم انسانی و تعاریف علوم دینی سخن به میان آورد

در مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا چه می گذرد؟

جدال تمام عیار با علوم انسانی رایج غربی

علوم انسانی و اسلامی سازی آن در شرایط فعلی کشور از مناقشه برانگیزترین مباحث علمی کشور است. در همین راستا علیرضا یاریان مسئول آموزش مدرسه صدرا که به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای مرتبط با این امر مطرح است، توضیحاتی را ارائه نمود.

نگاهی اجمالی بر فعالیت حوزه های علمیه ؛

غرب گرایی دانشگاه ها و رخوت در حوزه های علمیه/سردرگمی و دوراهی علوم انسانی

علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر تولید علوم انسانی بومی از یک سو دانشگاه‌های کشور به محل تولید مقالات بین المللی بدون توجه به نیازهای داخلی تبدیل شده‌اند. از سوی دیگر نیز حوزه‌های علمیه هم در تولید محتوا برای علوم انسانی ناتوان هستند. حال با این تفاسیر آیا می توان انتظار داشت مبانی علمی منطبق بر نیازهای معرفتی کشور تولید شود؟

امضا تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج علمی استان با دانشگاه آزاد به روایت تصویر

سازمان بسیج علمی استان با دانشگاه آزاد تفاهم نامه ای جهت راه اندازی و ایجاد پژوهشکده مشترک مطالعات علوم انسانی، اسلامی و با هدف غنی سازی علوم انسانی و اسلامی امضا کردند.

رئیس سازمان بسیج علمی استان خبر داد:

پژوهشکده مشترک مطالعات علوم انسانی، اسلامی راه اندازی می شود

پژوهشکده مشترک مطالعات علوم انسانی، اسلامی ما بین سازمان بسیج علمی پژوهشی، فناوری استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه اندازی می شود.

حجت الاسلام رئیسی در مشهد:

تولید علم در علوم انسانی اسلامی در دستور کار معاونت علمی آستان قدس است

تولیت آستان قدس رضوی با مهم دانستن عرصه علم و فناوری و توجه به این عرصه گفت: برای اولین بار معاونت علمی آستان قدس را تشکیل و تولید علم در علوم انسانی اسلامی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

همراه با پایان کار چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی؛

برترین نوآوران و نظریه پردازان علوم انسانی اسلامی معرفی شدند

جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی با هدف معرفی نظریه پردازان و نوآوران علوم انسانی اسلامی و معرفی الگوهای موفق جهت ایجاد تحول در علوم انسانی به برترین نوآوران و نظریه پردازان بر طبق معیارهای مشخص شده اعطا می گردد.