������

با همکاری دانشمندان ایرانی تحقق یافت؛

جاده اقتصاد دایره ای با لاستیک تایرهای بازیافتی هموار شده است

مهندسان راهی برای جایگزینی سنگدانه های معمولی در بتن مانند شن و سنگ خرد شده با لاستیک تایر های دور ریخته شده که مطابق با قوانین ساختمانی است، کشف کرده اند.

به سرپرستی محقق ایرانی تحقق یافت؛

تولید بتن از ضایعات غذاهای دریایی

محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن و آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام به سرپرستی محقق ایران خود نانوبلورها و نانوالیاف کیتین، دومین پلیمر زیستی فراوان در طبیعت را از پوسته های ضایعات میگو ایجاد کردند.

درزگیر با مهندسی نانو منجر به بتن بادوام تر می شود

یک مهر و موم نافذ مهندسی نانومواد که توسط محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن ساخته شده است، می تواند بهتر از بتن در برابر رطوبت و نمک - دو عامل مخرب در زیرساخت های بتنی در حال فروپاشی در ایالت های شمالی - محافظت کند.

کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای در صنعت ساختمان

نوع جدیدی از بتن می تواند میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در صنعت ساختمان کاهش دهد.

ابداع "بتن خود ترمیم شونده" با روش جدید

نوع جدیدی از بتن، می‌تواند خود را ترمیم کند و همچنین کارها و هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری را کاهش می‌دهد.

نقش مصرف سیمان در نهاده های ساختمانی و عمرانی

امروزه مصرف سیمان در نقش نهاده‌ ساختمانی و عمرانی می‌تواند به عنوان یکی از شاخص‌های پیشرفت کشورها در نظر گرفته شود ، ایران با تولید ۶۰ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۰، در رتبه هفتم تولید در جهان قرار دارد.

میکروبیوم بتنی می تواند به عنوان سیستم هشدار اولیه برای فروپاشی عمل کند

یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه دلاور این میکروبیوم بتنی را مورد بررسی قرار داده است تا بداند چگونه آنها به آنجا می رسند ، چگونه در طول زمان تغییر می کنند و چگونه ممکن است در آینده از آنها برای نظارت یا حتی ترمیم عیوب استفاده کنیم.

اولین دال بتونی تقویت شده با گرافن در جهان در انگلیس ریخته شد

مهندسان دانشگاه منچستر و شرکت ساختمانی Nationwide Engineering مخلوط افزودنی بر پایه گرافن تولید کرده اند که در هنگام استفاده از آن اختلال ایجاد نمی کند و هیچ تغییری در تولید یا ساخت و سازهای کف ایجاد نمی شود.

ابداع مواد ساختمانی قوی تر از بتن با استفاده از بازیافت ضایعات مواد غذایی

محققان موسسه علوم صنعتی دانشگاه توکیو روشی را برای بازیافت ضایعات مواد غذایی به مصالح ساختمانی قوی تر از بتن ابداع کرده اند اما هنوز هم خوراکی و خوشمزه هستند.

کاهش دی اکسید کربن جو زمین با یک روش جدید:

افزایش جذب کربن با فرمول جدید سیمان

بتن یکی از پرکاربردترین مواد در جهان است و متأسفانه تولید آن، منبع اصلی دی اکسید کربن در اتمسفر است. اکنون مهندسان دانشگاه پوردو یک دستورالعمل جدید برای سیمان تهیه کرده اند که می تواند CO۲ را دو برابر سریعتر جذب کند، با این امید که آن را به یک گودال کربن تبدیل کند.