رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل مطرح کرد:

نمایشگاه فن بازار زمینه ای برای فرهنگسازی در توسعه اقتصاد دانش بنیان

هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد فرهنگ سازی در توسعه اقتصاد دانش بنیان است که اساتید، محققان و دانشجویان را وارد بحث کارهای فناورانه کند.

ساخت دستگاه جوش حالت جامد در استان مازندران/ این تولید کننده نیاز به تسهیلات بانکی دارد

مدیرعامل شرکت باران دانش مازندران با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت دستگاه جوش حالت جامد در مازندران، گفت: برای تولید انبوه نیاز به تامین تسهیلات بانکی دارم.

از حضور در کلاس‎های آموزش الکترونیک تا تولید کلید لمسی با ۲۰ هزار تومان

نوجوان ۱۲ ساله مازندرانی که از پنج سالگی متوجه علاقه‌مندی‌اش به رشته الکترونیک شده پای جای پای نخبگان این عرصه گذاشته و موفق به تولید کلید لمسی شده است.

فناوری اسکن غیرتهاجمی سطح کلسترول خون را از طریق پوست می خواند

یک سیستم تشخیص جدید، دارای تشخیص سریع و غیرتهاجمی کلسترول پوست، با موفقیت توسط تیمی از محققان چینی توسعه یافت که می‌تواند برای مدت طولانی مدیریت چربی مدت CVDs مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه با احساس ترس از شکست مقابله کنیم؟

ترس از شکست عاملی است که از ما در برابر خطرها محافظت می کند ولی این ترس همیشه ناجی ما نیست، گاها ما را در یک دایره امن نگه می دارد و محدود کننده ما خواهد بود.

در چهارمحال و بختیاری؛

۹۸ درصد معلولین و سالمندان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۸ درصد معلولین و سالمندان تحت پوشش سازمان بهزیستی چهارمحال و بختیاری دُز اول و ۹۲درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

گزارش علم وفناوری از مشاهده پشه آئدس

این روزها خبر پیدایش پشه آئدس در استان هرمزگان در رسانه ها زیاد مطرح می شود که در این خبر به عوامل پیدایش و مقابله با آن پرداخته شده است.

به همت محققان دانشگاه استنفورد میسر شد؛

تبدیل گاز گلخانه ای متان به غذای ماهی

متان، یک گاز گلخانه‌ای قدرتمند، می‌تواند جذب شده و به خوراک غنی از پروتئین برای ماهی‌های پرورشی تبدیل شود.

توسط محققان موسسه سرطان هانتسمن؛

چگونه خال ها به ملانوم تبدیل می شوند

محققان ملانوما مطالعه‌ای را منتشر کردند که توضیح جدیدی در مورد آنچه باعث می‌شود خال‌ها به ملانوم تبدیل شوند، ارائه می‌دهد. این یافته ها راه را برای تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی کاهش خطر ابتلا به ملانوم، تاخیر در ایجاد و تشخیص زودهنگام ملانوم هموار می کند.

بطحایی در شورای دانشگاه آزاد استان اصفهان:

تمرکز و تاسیس دانشکده‌های مهارتی و ماموریت‌گرا در برنامه راهبرد ۵ ساله بوضوح دیده شده

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی، چشم براه فارغ التحصیلانی هستیم که به مراحلی از حیات طیبه و تربیت عالی انسانی دست یافته باشند گفت: تمرکز و تاسیس دانشکده‌های مهارتی و ماموریت گرا در برنامه راهبرد ۵ ساله دانشگاه آزاد به وضوح و با جدیت دیده شده است.