آرشیوپیش خوان اخبار

توسط محققان پزشکی جان هاپکینز ؛

یافته‌های ناامید‌کننده ایمنی‌زایی واکسن‌های "فایزر" و "مدرنا" برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی منتشر شد

محققان پزشکی جان هاپکینز نتایج اولین بررسی نحوه پاسخ افرادی که پیوند اعضای جامد دریافت کرده‌اند و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند و به اولین دوز یکی از دو واکسن "مدرنا" و "فایزر" پاسخ می‌دهند، به طرز ناامیدکننده‌ای نشان می‌دهد که تنها ۱۷ درصد این افراد آنتی بادی‌های قابل تشخیص علیه کروناویروس جدید تولید می‌کنند.

آژانس بهداشتی آمریکا "نگرانی" را درباره دادههای آزمایش واکسن آسترازنکا افزایش می‌دهد

یک آژانس دولتی ایالات متحده امروز سه شنبه این نگرانی را مطرح کرد که ممکن است آسترازنکا اطلاعات مربوط به داروی تاریخ گذشته را در اطلاعات ارائه شده در آزمایشات ایالات متحده برای واکسن کووید۱۹ خود ارائه دهد.

استاد بخش اقتصاد دانشگاه شیراز،

نبودحاکمیت قانون، بزرگ‌ترین مانع تولید در کشور/ اتحاد سه قوه باعث رشد اقتصاد ایران خواهد شد

حاکمیت قانون یک ساختار حقوقی است که منجر به ارتقاء کارایی اقتصادی سازوکار بازار می‌شود، لازم است در این تعریف ساده به سه اصطلاح ساختار حقوقی، سازوکار بازار و کارایی اقتصادی توجه شود ساختار حقوقی به شیوه سازمان‌دهی اجزای نظام حقوقی کشور مربوط می‌شود.

از سوی گروه جهادی سردار هور انجام شد

حمایت از دانش آموزان محروم برای تقویت بنیه علمی آنها

مدیر اجرایی گروه جهادی سردار هور گفت: یکی از اقداماتی که در ماه های اخیر توسط گروه جهادی سردار هور انجام شد حمایت از دانش آموزان محروم و مستضغف استان خوزستان بود تا بتوانند تحصیلات خود را بدون دغدغه ادامه دهند.

نوجوان نخبه بیرجندی:

نوجوانان ایران اسلامی موجب اقتدار کشور در سطح دنیا هستند

ریاحی گفت: نوجوانان ایران اسلامی موجب اقتدار و عزت ملی کشور در دنیا هستند.

توسط عضو هیات علمی دانشگاه کاشان محقق شد؛

ثبت اختراع بین المللی "حلال آمینی همه‌کاره" دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا

پرفسور جواد صفایی قمی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، برای اولین بار در جهان موفق به تولید۲-(۲-آمینو اتوکسی) اتانول یک حلال آمینی همه‌کاره شد. نتیجه این پژوهش، در مرکر ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است.

نابود شدن شیوع فلج اسرارآمیز توسط کرونا

به این بیماری که میلایت حاد شل (AFM) گفته می شود، این بیماری عصبی مانند فلج اطفال به طور عمده کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد که باعث ضعف عضلانی و در بعضی موارد فلج دائمی و حتی مرگ می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل مطرح کرد:

پیشرفت کشور متوقف بر دو عنصر علم و تولید

یک کشور برای دستیابی به اهداف خود نیازمند اولاً عنصر علم و ثانیاً عنصر تولید یعنی عمل و کار براساس دانش خود می باشد.

خودمان را دور می زنیم!

از پذیرش غلط کرونا تا تغییر ناقص سبک زندگی

بیش از یک سال است که کرونا به عنوان یک بحران جهانی بر همه ی جوانب زندگی بدون در نظر گرفتن حد و مرز جغرافیایی و رویکردهای سیاسی سایه انداخته و تمامی ساختارهای خرد و کلان را متاثر از خود ساخته است، از دست دادن به یکدیگر به عنوان جزیی ترین و عادی ترین رفتار تا تصمیم گیری های کلان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ..

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

دید و بازدیدهای نوروزی از علل اصلی انتشار کرونا است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: شلوغی بازارها، افزایش ترددها و دید و بازدیدهای نوروزی از علل اصلی انتشار ویروس در این روزهاست.