آرشیوپیش خوان اخبار

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور کشور و استاد اقتصاد:

پرداخت یارانه‌ کالای گامی در جهت کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادله درآمد دولت است

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور کشور، گفت: اگرچه در پرداخت مکانیزم یارانه کالائی عملکرد مناسبی نداشتیم اما پرداخت یارانه در حال حاضر گامی در جهت کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه درآمد دولت است.

جلوگیری از شیوع بیماری پارکینسون با داروی دیابت

محققان دانشگاه کالج لندن در مطالعه ای دریافتند که برخی از داروها برای درمان دیابت نیز ممکن است از شروع بیماری پارکینسون جلوگیری کنند.

فناوری های به کار گرفته شده برای بیماران مبتلا به ALS

از آنجایی که علت اصلی بروز این بیماری مشخص نیست، نمی‌توان به درمان این اختلال پرداخت یا از بروز آن جلوگیری کرد. فناوری های جدید بر روی کنترل علایم و نشانه‌های این بیماری همراه است و به بیمار برای داشتن یک زندگی با کیفیت کمک خواهد کرد.

محققان کشف کردند؛

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

ساخت نانوفوم مایع برای حفظ سر در برابر ضربات

مهندسان دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) نوع جدیدی از پوشش کف مایع ساخته اند که می تواند به کلاه ایمنی کمک کند تا از سر آنها در برابر ضربات حفظ کند،

گفتگو خبرگزاری علم و فناوری زاهدان با تولید کننده دستگاه قطع کن نیمه اتوماتیک گاز

تولید دستگاه قطع کن نیمه اتوماتیک گاز در استان سیستان و بلوچستان / دستگاهی که صرفه جویی انرژی را بالامی برد

محمد صادق کیخا نژاد، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته است با به کار گیری از دانش و نو آوری روزدنیا به دستاوردی بزرگ در زمینه کاهش سلیندردست یابد.

ساخت دوچرخه ای که می تواند با سرعت یک موشک حرکت کند !

به تازگی نوعی دوچرخه با نام "Aerovelo" ساخته شده است که تنها با قدرت رکاب زدن می تواند با سرعت ۱۴۰ کیلومتر حرکت کند.

در نشست معاونان بین الملل دانشگاه ها مطرح شد:

کرونا فرصتی مناسب برای جذب دانشجوی خارجی با محوریت فضای مجازی

در نشست معاونان و مدیران امور بین الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با حضور وزیر علوم تولیدات به زبان انگلیسی، ارتباط بیشتر و موثر با دانشگاه های سایر کشور ها، جذب دانشجوی خارجی، ارتقای آموزش های مجازی، ارسال پیام انقلاب از طریق دانشجویان، نقشه راه جذب دانشجو خارجی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت

یافته مجله انجمن قلب اروپا؛

داروی «هیدروکسی کلروکین» تاثیرات مخربی بر ضربان قلب ندارد

مقاله‌ای که مدعی شده بود که نتیجه این تحقیق نشان داده که هیدروکسی کلروکین هیچ فایده‌ای برای بیماران کووید۱۹ نداشته و حتی خطر بروز عوارضی چون آریتمی ضربان قلب و مرگ را بالا می‌برد، اکنون صحت آن زیر سوال رفته، و محققان پی بردند که درمان کوتاه مدت هیدروکسی کلروکین با ریتم ضربان قلب در بیماران مبتلا به COVID-۱۹ ارتباطی ندارد.

معاون پژوهشی مرکز سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

۶۰درصد بیماران مسموم مراجعه کننده به اورژانس، ناشی ازمسمومیت دارویی هستند/ بیشترین مسمومیت با داروهای اعصاب و روان است

دکتر رخساره معمار معاون پژوهشی مرکز سم شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در هفته پیشگیری از مسمومیتها، گفت: ۶۰ درصد بیماران مسموم اورژانسی، مسمومیت دارویی هستند و بیشترین مسمومیت دارویی اتفاقی یا غیر اتفاقی هم مربوط به داروهای اعصاب و روان است.