ایلام

رفع مشکلات کارآفرینان حمایت قاطع مسئولان را می طلبد

سعید چراغی کارآفرین ایلامی گفت: جاده کارآفرینی پیچ و خم های بسیاری دارد ، اما عبور از دست انداز های این جاده، همت و حمایت مسئولان را می طلبد و امیدواریم با شعار سال هفته کارآفرینی در خصوص "جنبش جهادی برای رفع مشکل کارآفرینان" ، برای رفع موانع و مشکلات کارآفرینان چاره اندیشی شود.

حرکت دانشگاهها به سمت کارآفرینی قابل تحسین است

دکتر سلیمان بیگی اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر دانشگاه ها به سمت کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت حرکت کرده و انتظار می رود در این مسیر موفقیت های گذشته خود را با حمایت مسئولان تکرار کنند.

توسعه پایدار کشورها منوط به توجه مسئولان به حوزه علم و پژوهش است

پژوهشگر ایلامی گفت: پدیده تحقیق و پژوهش یکی از مولفه های مهم برای رسیدن به توسعه پایدار در تمامی ملت ها خصوص کشورهای توسعه یافته است .

تلاش مراکز رشد و فناوری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان

مسئول مرکز رشد شهید شهریاری ایلام اظهار کرد: شناسایی نیازهای جامعه در حوزه‌ فناوری‌های نو و فراخوان ایده و طرح در این زمینه از برنامه‌های آتی این مرکز برای رشد علمی و فنی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بسیجی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استان است.

ساخت انیمیشنی با موضوع بحران آب و مشکلات زیست محیطی

هنرمند جوان ایلامی اظهار کرد: بحران آب در کشور و دغدغه مشکلات کم آبی در جهان، موجب شد تا فکرش را متمرکز ساخت این انیمیشن کند تا شاید بتواند با زبان هنر، مردم را نسبت به این پدیده زیست محیطی آگاه کند.

برگزیدگان جشنواره جهادگران علم و فناوری ایلام معرفی شدند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد: طی آئینی از ۲۳ برگزیده جشنواره جهادگران علم و فناوری استان ایلام قدردانی شد.

معجزه آبخیزداری در کاهش فرسایش خاک/فرسایش خاک ایلام فراتر از استانداردهای بین المللی است

استان ایلام یک منطقه کوهستانی است و در بسیاری از مواقع شاهد بارشهای رگباری هستیم که این عوامل باعث شده تا پس از بارشها، روان آب های ایجاد شده موجب فرسایش بخش کشاورزی و حتی اراضی جنگلی شده و خسارات بسیاری را متوجه محیط زیست کنند.

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری ایلام در هفته پژوهش

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام اظهار کرد: شناسایی و معرفی مفاخر علمی استان به جامعه یک ضرورت است و باید با معرفی این الگوهای ارزشمند به جامعه، از توانمندی و استعداد آنان برای توسعه بخش های مختلف استفاده کرد.

تاکید استاندار ایلام بر تشکیل کمیته پژوهش در استان

استاندار ایلام گفت:کمیته هدفمند پژوهش و فناوری مسیر توسعه و رفع مشکلات حوزه اشتغال استان را پیش خواهد گرفت و با پرهیز از موازی کاری و توجه جدی به امر پژوهش و تولید، در رفع نیازهای استان بصورت علمی و تخصصی تاثیرگذار خواهد بود.

رابطه رفتار والدین و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

نخستین نهاد اجتماعی که بشر در آن پرورش یافته و عادت ها، رفتار و دیدگاههای اجتماعی فرد از کودکی در آن شکل می گیرد خانواده است و والدین بطور مستقیم و غیر مستیقم در تعیین رفتار کودک و نوجوان برای ورود به اجتماعات بزرگتر از خانواده، تاثیرگذار هستند.